LATINO SOLO – ZAJĘCIA TANECZNE
LATINO SOLO to zajęcia taneczne przy gorących rytmach latynoamerykańskich. Uczestnicy uczą się techniki wykonywania poszczególnych kroków jak i tańczą poznane elementy do tego co aktualnie słyszą w muzyce. Podobnie jak przy KPOP lub ZUMBIE budujemy układy do muzyki, która nam się spodoba, z taką różnicą, że większość kroków jest w stylu latynoamerykańskim. Po kilku zajęciach nasz umysł zapamiętuje choreografie i swobodnie poruszamy się do wcześniej słyszanej piosenki.
Zajęcia rozpoczyna rozgrzewka. Ćwiczone fragmenty i choreografie zawierają elementy SALSY, CZA-CZY, SAMBY, BACHATY, JIVEA i RUMBY. Dodatkowo wprowadzamy podczas lekcji krótkie sety taneczne i tańczymy je do znanych utworów radiowych. Pozwala to wytańczyć się i poprawić kondycję ruchową. Osoby, które od zawsze chciały brać udział w tego rodzaju rozrywce, mają okazję potańczyć, ale i poznać swoje możliwości poprzez ruch im dotąd nieznany. 
Taniec solo, to nie tylko edukacja. Zmiana otoczenia, integracja, poprawa kondycji, kształtowanie sylwetki, aspekt terapeutyczny, nabywanie doświadczenia przez nowo poznane kroki i rytmy oraz wykorzystywanie ich w swobodnym tańcu, to tylko część korzyści dla ciała i duszy. Zapraszamy serdecznie do zapisów. 
Gminne Centrum Kultury w Cieszkowie
Pasjoma

Skip to content