>> ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2018

Z okazji Dnia Misia 22.11.2018 r. o godzinie 9:45 w Sali GCK aktorzy teatru „Duet” z Krakowa wystąpili z przedstawieniem pod tytułem „Przygody Misia Podróżnika”. Ponad 120 dzieci wraz z opiekunami ze szkół z Pakosławska i Cieszkowa zasiadło na widowni, których gorąco powitała pani dyrektor Halina Niedbała, poinformowała, że 25.11 przypada ten dzień i zapytała „czy każdy z Was posiada swojego ulubionego misia”? Następnie gromkimi brawami zaproszono aktorów do przedstawienia spektaklu.

Dzieci uważnie śledziły perypetie Misia, żywo reagowały na tekst. Spektakl niósł przesłanie, że warto dotrzymywać danego słowa a pomoc jaką okazujemy innym wraca do nas w dwójnasób. Podkreślał, że zbyt częste i długie używanie laptopów czy telefonów lepiej zamienić na spacer po okolicy z przyjaciółmi.

Z okazji święta misia bibliotekarki z biblioteki gminnej w Cieszkowie ogłosiły konkurs pt. „Miś Bohater Książkowy”, do którego napłynęły 23 prace.

Po przedstawieniu pani dyr. Halina Niedbała odczytała wyniki konkursu i wręczała nagrody:

I miejsce – Aleksandra Tatarek – SP Pakosławsko
II miejsce – Lena Barczyk – SP Pakosławsko
III miejsce – Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Cieszkowie.

Nagrodami były kubki z misiem, książka i artykuły szkolne.

GALERIA ZDJĘĆ:

« 4 z 5 »