KLUB SENIORA


KALENDARZ WYDARZEŃ – 2018

Zapraszamy do korzystania z naszych propozycji
Telefon kontaktowy: 666 088 227


Klub Seniora powstał w grudniu 1985 roku z inicjatywy Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Cieszkowie Pani Haliny Niedbała. W dniu założenia Klub liczył 80 osób , a pierwszym przewodniczącym w latach 1985-95 był Pan Antoni Kryszkiewicz, natomiast skarbnikiem Pani Stanisława Foltyniewicz. W maju 1996 roku przewodniczącym wybrano Pana Władysława Kozłowskiego, a funkcję skarbnika pełniła nadal Pani Stanisława Foltyniewicz. Od roku 1997 przewodniczącą Klubu Seniora była Pani Alicja Szkatuła, a skarbnikiem Pani Maria Wojewodzic. Klub zrzesza obecnie 85 członków w wieku 50 do 90 lat z całej gminy Cieszków. W roku 2008 na przewodniczącą wybrano Panią Marię Wojewodzic, a w skład zarządu weszli: Stanisława Binczyk – skarbnik, Renata Lewandowska, Maria Rajczyk i Czesława Kaczmarek członkowie. W 2011 r. ze względu na stan zdrowia z funkcji przewodniczącej zrezygnowała Pani Maria Wojewodzic, której wszyscy serdecznie podziękowali, a 5 listopada nową przewodniczącą wybrano Panią Irenę Kolanowską. 4 października 2016 r. wybrano nowe władze Klubu Seniora:

  • Urszula Wysogląd – prezes klubu
  • Kazimiera Witek – sekretarz klubu
  • Stanisława Bińczyk – skarbnik klubu
  • Alicja Krauze – członek
  • Eugenia Szczygóra – członek
  • Marek Czyszkowski – członek

Od 25 lat Klub prowadzi działalność na rzecz „Ludzi III wieku” wychodząc naprzeciw ich zainteresowaniom i potrzebom. Są to ludzie, którzy większą część swojego pracowitego życia poświęcili i przepracowali dla dobra naszego regionu. Klub działa bardzo aktywnie i co roku organizuje spotkania członów Klubu z okazji Dnia Seniora, Dnia Babci i Dziadka, Dnia Kobiet, Andrzejki, Spotkanie Opłatkowe, Spotkanie Wielkanocne itp.

Dużym zainteresowaniem cieszą się imprezy okolicznościowe: spotkania opłatkowe i wielkanocne oraz potańcówki. Organizowane są często wycieczki krajowe i zagraniczne (Czechy), a na stałe do kalendarza imprez Klubu wpisała się wycieczka do Lichenia. Wielkim powodzeniem cieszą się wspólne wczasy nad morzem. Pamiętają również o swoich jubilatach i solenizantach. W Klubie Seniora członkowie znajdują radość, możliwość spotkania się z ludźmi samotnymi i nierzadko schorowanymi będącymi na emeryturze lub rencie. Wspomnienia z młodości dają rozrywkę i dobre samopoczucie. Przyjmujemy do nas wszystkich chętnych z wielką życzliwością, oferując zainteresowanie i twórcze możliwości spędzenia wolnego czasu. Cieszymy się, że ich ilość w naszym gronie ciągle wzrasta. Klub Seniora działa przy Gminnym Centrum Kultury w Cieszkowie, który zapewnia lokal z zapleczem oraz finanse. Cieszy się wielką sympatią i uznaniem Rady Gminy, Urzędu Gminy, Gminnego Centrum Kultury oraz wszystkich mieszkańców.

Skip to content