WYPOCZYNEK ZIMOWY 2017


GALERIA ZDJĘĆ:

« z 9 »


W czasie ferii zimowych w lutym 2017 r. Gminne Centrum Kultury w Cieszkowie zorganizowało zajęcia rekreacyjne dla dzieci z klas II – V szkół podstawowych z gminy Cieszków. Dzięki zorganizowanym przez GCK zajęciom, dzieci mogły w sposób aktywny, pożyteczny, twórczy, a przede wszystkim bezpieczny spędzić wolny czas. Podczas sześciu dni zajęć zapewniono mnóstwo śmiechu, radości, ćwiczeń i aktywności fizycznej, tańca, biegania, pływania itp. Z zajęć skorzystało 46 dzieci, a odpłatność wynosiła 40 zł. Pozostałe koszty pokryła gmina Cieszków i Gminne Centrum Kultury.

13.02.2017 r.  Bal przebierańców i pogadanka policjanta, podczas, której Pan Rafał Radny uczulił dzieci na niebezpieczeństwo jakie niesie za sobą korzystanie z sieci internetowej. Pani z sanepidu Paulina Nowak opowiadała o zasadach racjonalnego żywienia. Następnie odbył się bal przebierańców, gry, zabawy i różne animacje, które prowadzili Państwo Kaczorowscy z Sulmierzyc.

14.02.2017 r.  Wyjazd do kina „Korona” na film animowany „Sing”, w którym fabuła opowiada o świecie zamieszkałym przez zwierzęta, gdzie to Mis Koala prowadził teatr popadający w tarapaty. Jednak miś Buster zrobi wszystko by go ocalić. Ostatnia sznsą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. W filmie można było usłyszeć ponad 65 wielkich przebojów – w wersjach oryginalnych. Następnie dzieci skorzystały z przysmaków w MC’donaldzie.

16.02.2017 r. – Wycieczka do Wrocławskich Ogrodów Doświadczeń „Humanitarium”. To miejsce dedykowane dzieciom i dorosłym. Jego celem jest rozbudzanie ciekawości i chęci zrozumienia nauki oraz wzmocnienia szacunku do otaczającego nas świata. W Humanitarium można się przekonać, że nauka nie musi być trudna, a jej poznawanie przez zabawę może stać się fascynującą przygodą. Wiele eksponatów było interaktywnych, które zgłębiały tajniki nauk ścisłych. Następnie wizyta MC’donaldzie.

17.02.2017 r. – Wyjazd do Bobolandii we Wrocławiu, gdzie dzieci spędziły kilka godzin. Atrakcje z jakich mogły korzystać to: małpi gaj, armatki na sprężone powietrze, ogródek z zabawkami, zjeżdżalnia wulkan, trampolina, zjeżdżalnia, stoły bilardowe, cymbergaj oraz wiele innych atrakcji.

18.02.2017 r. – Wyjazd na basen kryty do Trzebnicy. Na atrakcjach wodnych dzieci spędziły 2 godziny. Pływanie to sport wyjątkowy, gdyż doskonale wpływa na kondycję fizyczną dziecka, a także dostarcza korzystnych bodźców dla jego rozwoju umysłowego.

23.02.2017 r. – Wyjazd do Teatru Animacji w Poznaniu na przedstawienie pt. „Szałaputki”. Jest to spektakl pełen humoru i melodyjnych piosenek, opowiadał o podwórkowych perypetiach niesfornych kurczaków Szałaputków. Tempo, prosta zmysłowa scenografia, współgrają z koncepcją inscenizacji i nadaje widowisku klarowną formę bezpretensjonalnej zabawy aktorów z publicznością.


WYPOCZYNEK ZIMOWY 2016


GALERIA ZDJĘĆ:

« z 8 »


W półkoloniach zorganizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Cieszkowie w dniach 1 – 6 lutego 2016 r. udział wzięło 52 dzieci z gminy Cieszków. Za udział w feriach rodzice dzieci zapłacili po 40 zł od osoby. W programie były wycieczki do Wrocławia, wyjazdy na basen, do kręgielni, bal przebierańców oraz teatrzyk. Opiekunami były: dyrektor GCK Halina Niedbała, Renata Michalak, Bogusława Tomczak oraz Grażyna Gasztyk. Półkolonie dofinansowali: GCK, Gmina Cieszków i anonimowy sponsor.

01.02.2016 r. – W poniedziałek dzieci korzystały z atrakcji krytego basenu Krośnicka Przystań a później obejrzeli w film na temat Doliny Baryczy w Centrum Edukacyjno Turystyczno Sportowym.

02.02.2016 r. – Wycieczka autokarem do Wrocławia i zwiedzanie „Panoramy Racławickiej” – obrazu Bitwy pod Racławicami namalowanego w latach 1893-1894 przez zespól malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Zwiedzono również znajdujące się niedaleko Muzeum Narodowe, jedno z głównych muzeum Wrocławia i Dolnego Śląska. Zbiory muzeum obejmują przede wszystkim malarstwo i rzeźbę ze szczególnym uwzględnieniem sztuki całego Śląska.

03.02.2016 r. – W sali GCK spektakl „Kopciuszek” w wykonaniu aktorów teatru Art Re z Krakowa. Pogadanka przeprowadzona przez policjantów na temat bezpieczeństwa, narkotyków i dopalaczy. Przedstawiciel Sanepidu przeprowadził pogadankę na temat zdrowej żywności. Następnie odbył się Bal Przebierańców z wodzirejem Tomaszem Kaczorowskim z Sulmierzyc. W trakcie zabawy zorganizowano konkurs na najładniejsze przebranie, w którym nagrodzono – Aleksandrę Ciesielską, Sandrę Szulc i Ernesta Witka.

04.02.2016 r. – Dzieci bawiły się w parku rozrywki „Bobolandia” we Wrocławiu., to największy tego typu park w Polsce. Ponad 3000m2 gier i zabaw, a dzieci bawiły się w ogródku z zabawkami, na trampolinie, w małpim gaju, na zjeżdżalni, stołach bilardowych oraz na piaskowej górze.

5.02.2016 r. – Spektakl „Miraże baśnie Ludów Wschodu” w Teatrze Lalek we Wrocławiu. Na fabułę Miraży składało się wiele historii zarówno miejskich jak i pustynnych, skupionych według centralnej opowieści o niemożliwej miłości królewny Budur i królewicza Kamara, których los stał; się przedmiotem zakładu pomiędzy Dżinem i Dżiniją Po spektaklu dzieci zostały zaproszone na warsztaty, na których każdy z uczestników mógł narysować swoje myśli po teatrze.

6.02.2016 r. – Ostatni dzień półkolonii to pobyt na krytym basenie Centrum Sportu i Rekreacji „Wodnik” w Krotoszynie oraz na kręgielni.


WYPOCZYNEK ZIMOWY 2015


GALERIA ZDJĘĆ:

« z 12 »

W zorganizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Cieszkowie półkoloniach w dniach 22-30 stycznia udział wzięło około 50 dzieci. Przygotowano wiele atrakcji, a odpłatność wynosiła 40 zł od osoby.

22.01.2015 r. – Zorganizowano bal przebierańców, a bawiono się przy muzyce p. R. Głowackiego. I miejsce w konkursie przyznano damie dworu Zuzannie Szymałce, II księżniczce Aleksandrze Chudej, a III pielęgniarce Julii Wołkowskiej. Kreacje nagrodzono drobnymi upominkami.

23.01.2015 r. – Wycieczka autokarowa do Brzegu Dolnego, gdzie w miejscowym Ośrodku Kultury obejrzano film o dzwonniku z Notre Dame. Następnie zabawy w wodzie dolnobrzeskiego basenu.

26.01.2015 r. – Próba zręczności na krotoszyńskiej kręgielni, a następnie można było ochłonąć w wodach basenu „Wodnik”.

27.01.2015 r. – Spotkanie z krakowskim teatrem „Maska”, którego aktorzy przedstawili spektakl „Skradzione mądrości” z przesłaniem „Wiele pożytku płynie z czytania książek”. W drugiej części Klaudia Fassa z Dziadkowa poprowadziła naukę tańca, a najlepszą tancerką okazała się Nikola Kałuża, którą wyróżniono upominkiem.

28.01.2015 r. – Wyjazd do teatru w Kaliszu na przedstawienie „Błękitny Ptak”, podczas którego mali widzowie przenieśli się w świat nadziei i lęków, marzeń i wyobraźni, by dotrzeć do tego co nieznane.

29.01.2015 r. – Wycieczka do Trzebnicy, gdzie zwiedzano bazyliką św. Jadwigi, bardzo cenny zabytek śląskiej architektury sakralnej. Z Trzebnicy do kina „Korona” we Wrocławiu na film o misiu Paddingtonie.

30.01.2015 r. – Ostatni dzień upłynął pod znakiem iluzjonistycznej magi i zabaw, którymi zręcznie czarował magik Łukasz Podymski. Artysta nawiązał kontakt z widownią przekonując ją do walki z ewentualnymi nałogami, agresją i nietolerancją.


WYPOCZYNEK ZIMOWY 2014


GALERIA ZDJĘĆ:

« z 15 »

W zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Cieszkowie wypoczynku zimowym udział wzięło 47 dzieci z gminy Cieszków. W dniach 16 – 22 lutego za 40 zł. od osoby zaoferowano wiele atrakcji, chociaż niestety bez śniegu. Finansowo wypoczynek wspomogli – Gmina Cieszków, Zespół Szkół Milicz, Słamowir Kuś i Gminne Centrum Kultury Cieszków.

16.02.2014 r. – Wycieczka autokarowa do Centrum Poznawczego wrocławskiej Hali Stulecia. Centrum Poznawcze to miejsce, gdzie historia i innowacje przyszłości. Ta niezwykle innowacyjna przestrzeń przedstawia zwiedzającym historię Hali Stulecia, genezę jej powstania i przemian na przestrzeni lat, wprowadzając w świat architektonicznych projektów jutra. Celem Centrum Poznawczego jest przybliżenie zwiedzającym obiektu klasy UNESCO jakim jest Hala Stulecia, oraz przyległych do niej malowniczych Terenów Wystawowych.

17.02.2014 r. – Spotkanie z policją oraz pracownikami Sanepid-u w sali GCK, którzy przekazali dzieciom wiele cennych informacji o bezpieczeństwie. Po spotkaniu bal maskowy, gdzie w rolę wodzirejów wcielili się M. Woźniak z wokalistką. Było malowniczo i wesoło, a na parkiecie można było spotkać: kowboja, strażaka, czarodzieja, wróżki, królewny, piratów itp. Wybrano parę królewską, a zostali nimi – Dominika Fikier i Borys Lisiak. Nagrodzono ich podobnie jak i pozostałe dzieci.

18.02.2014 r. – Wycieczka do Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury w Brzegu Dolnym, gdzie zaoferowano film „Pinokio”, możliwość kąpieli na krytej pływalni i dyskotekę.

19.02.2014 r. – Wycieczka do Wrocławia i zwiedzanie Panoramy Racławickiej. To wielkie malowidło (15 x 114 m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), „przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas. Pomysłodawcą Panoramy był lwowski malarz Janusz Styka, który zaprosił do współpracy znanego batalistę Wojciecha Kossaka. Autorom pomysłu zależało na upamiętnieniu tradycji narodowych w setną rocznicę insurekcji kościuszkowskiej i zwycięskiej bitwy stoczonej 4 kwietnia 1794 r. pod Racławicami przez wojska powstańcze z udziałem słynnych kosynierów pod wodzą Tadeusza Kościuszki z wojskami rosyjskimi. W drodze powrotnej kino „Korona” i film o piłkarzykach-rozrabiakach.

20.02.2014 r. – W sali GCK spektakl w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki z Krakowa pt. „Grymasy Królewny Kasi”. Po teatrze zajęcia plastyczne – rysowanie ulubionego kota, a prace wystawiono w lokalu biblioteki gminnej.

21.02.2014 r. w pobliskim Dziadkowie zorganizowano dla dzieci terenową wyprawę po skarb pod hasłem „Dziadkowo przed wojną i dziś”. Poszukiwaczy wiódł po skarb okolicznościowy folder z rysunkami i 27 zwrotkowym wierszem – dzieje Dziadkowa od XIII wieku do współczesności. Po poszukiwaniach ognisko i tańce po kierunkiem Klaudii Fassy. Następnie wyjazd na lodowisko przy Zespole Szkół w Miliczu przy ulicy Trzebnickiej.

22.02.2014 r. w ostatnim dniu wypoczynku wizyta na krytej pływalni w Jarocinie, gdzie było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.


WYPOCZYNEK ZIMOWY 2013


GALERIA ZDJĘĆ:

« z 10 »

28.01.2013 r. – Wyjazd na kryty basen do Jarocina pływanie i zabawy w basenie.

29.01.2013 r. – Wycieczka do rodzinnego parku rozrywki „Bobolandia” we Wrocławiu, gdzie w sali z dmuchańcami, torami przeszkód, ściankami wspinaczkowymi dzieciaki mogły wyszaleć się do woli.

30.01.2013 r. – Wizyta w Teatrze Lalek we Wrocławiu na spektaklu „Och Emil”, w którym nie zabrakło piosenek, dobrej muzyki, pogodnej scenerii i ciepłej postaci głównego bohatera.

01.02.2013 r. – Kolejną atrakcją była wizyta w Międzynarodowym Porcie Lotniczym we Wrocławiu. Przewodnikiem po lotnisku był pracownik straży granicznej mjr. Wojciech Dymarski. Dzieci zwiedziły terminal, obejrzały start samolotu, były w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Zachwycone były pokazem samochodu Lotniskowej Straży Pożarnej. Kolejna atrakcja to pokaz umiejętności psa służbowego Straży Granicznej oraz prezentacja sprzętu, w tym robota pirotechnicznego.

02.02.2013 r. – Wyjazd do Krotoszyna na kryty basen pływanie i zabawy w basenie


WYPOCZYNEK ZIMOWY 2012


GALERIA ZDJĘĆ:

« z 7 »

W zorganizowanym w Gminnym Centrum Kultury w Cieszkowie wypoczynku zimowym dla dzieci z gminy Cieszków udział brały 53 dzieci. Odpłatność wynosiła 40 zł od osoby, a program w poszczególne dni przedstawiał się następująco:

17.01.2012 r. – Gry i zabawy dla dzieci w sali widowiskowej tutejszego Centrum Kultury i występ iluzjonisty Ł. Podymskiego.

18.01.2012 r. Wycieczka do Wrocławia, a w niej – odwiedziny Radia Wrocław, w którym poznawano sale studyjne i pomieszczenia, w których gromadzi się zabytkowe urządzenia radiowe. W Muzeum Etnograficznym podziwiano wystawę szopek bożonarodzeniowych, wyroby rękodzielnicze, makiety meczetów oraz przedmioty i urządzenia, które dziś są już przeżytkiem.

18.01.2012 r. – Wycieczka do Wrocławia, a w niej – odwiedziny Radia Wrocław, w którym poznawano sale studyjne i pomieszczenia, w których gromadzi się zabytkowe urządzenia radiowe. W Muzeum Etnograficznym podziwiano wystawę szopek bożonarodzeniowych, wyroby rękodzielnicze, makiety meczetów oraz przedmioty i urządzenia, które dziś są już przeżytkiem.

19.01.2012 r Wyjazd na wodne zabawy na basen kąpielowy w Krotoszynie.

20.01.2012 r. – Wycieczka do Poznania do Teatru Animacji na spektakl „No coś Ty!” czyli spotkanie z kulturą.

23.01.2012 r. – W kinie „Korona” we Wrocławiu obejrzano bajkowy spektakl o kocie w butach

24.01.2012 r. – Zaprzyjaźniony Dolnobrzeski Ośrodek Kultury zaprosił małych cieszkowian na szalony i kolorowy bal maskowy

25.01.2012 r Drugi dzień pobytu w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury, gdzie oglądaliśmy film „Król lew” oraz wizyta na pływalni „Aqua Sport”.


WYPOCZYNEK ZIMOWY 2011


GALERIA ZDJĘĆ:

« z 9 »

Z wypoczynku w okresie ferii zimowych skorzystały 54 osoby, a odpłatność wynosiła 30 zł od uczestnika.

15.02.2011 r. – Wycieczka do Kórnika – zwiedzanie zamku, którego początki sięgają średniowiecza , a jego obecny kształt pochodzi z połowy XIX wieku. Obecnie jest to muzeum i siedziba Biblioteki Kórnickiej PAN. Zamek znajduje się na terenie jednego z największych w Europie Środkowej parków dendrologicznych, gdzie rośnie około 3 tys. gatunków i odmian drzew i krzewów, a najstarsze rosnące drzewa to około 300-letnie lipy drobnolistne.

16.02.2011 r. – Jesteśmy w pierwszej stolicy Polski, gdzie zwiedzamy Katedrę Gnieźnieńską, która jest miejscem szczególnym i wyjątkowym w dziejach Polski. Usytuowana jest na tzw. Wzgórzu Lecha , a w przeszłości była miejscem koronacji królów polskich i miejscem wielu znaczących wydarzeń historycznych. Jest miejscem grobu pierwszego polskiego Patrona Polski św. Wojciecha Biskupa i Męczennika. Zwiedziliśmy również Muzeum Początków Państwa Polskiego.

17.02.2011 r Odwiedziliśmy oleśnicki aquapark, który jest wspaniałym miejscem do aktywnego spędzania czasu przez cały rok. Korzystaliśmy tutaj z dwóch zjeżdżalni, a kąpiel dla młodych to zawsze wielka frajda.

18.02.2011 r Wizyta w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury w Brzegu Dolnym. Najpierw w kinie „Odra” film o żółwiku Sammy`m, a następnie zabawa karnawałowa prowadzona przez dwóch klaunów – Ruperta i Rica. Dzieci zostały przebrane i pomalowane na wzór cyrkowej załogi i uczestniczyły w różnego rodzaju zgadywankach z nagrodami . Było wesoło i kolorowo.

19.02.2011 r. – Świetnie się bawiliśmy na krytej pływalni „Wodnik” w Krotoszynie, gdzie skorzystaliśmy również z możliwości miłego spędzenia czasu na kręgielni.

21.02.2011 r. – Wyjazd do „Korony” we Wrocławiu na film „Zaplątani” oraz wizyta w McDonald`s.

22.02.2011 r Druga wizyta na krytym basenie „Wodnik” w Krotoszynie, gdzie zawsze bardzo przyjemnie można spędzić czas na zabawach wodnych i spróbować swych sił na pobliskiej kręgielni.

Skip to content