OGNISKO MUZYCZNE


Zapraszamy dzieci na zajęcia Ogniska Muzycznego

(nauka gry na gitarze, pianinie i akordeonie)

w każdy czwartek i piątek od 15:00 – 20:00

Odpłatność za miesiąc nauki wynosi 50 zł.


Przy Gminnym Centrum Kultury działa od 1987 r. Ognisko Muzyczne. Stworzone zostało, aby w tak małej gminie, jak gmina Cieszków było miejsce, gdzie można rozwijać i kształtować u dzieci i młodzieży talent muzyczny oraz rodzącą się u młodych ludzi pasję gry na instrumentach. Pedagog prowadzący zajęcia pragnie przede wszystkim przekazać podopiecznym ogniska swoje zamiłowanie do muzyki, zarazić ich swoją własną pasją.

Nauka w ognisku jest więc prowadzona bez szkolnego stresu, a jednocześnie z sercem wkładanym przez nauczyciela w naukę i indywidualne podejście do każdego dziecka. Ten sposób prowadzenia zajęć pozwala młodej osobie samej zdecydować, czy będzie muzykę traktować wyłącznie jako przyjemne hobby, czy może zajmie się nią poważnie w przyszłości. Poziom prowadzonych w ognisku muzycznym zajęć już od kilku lat przynosi swoje efekty na organizowanych imprezach okolicznościowych – Dzień Matki, Święto Niepodległości itp. Imprezy te są dużym przeżyciem nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich rodziców, którzy mogą podziwiać dokonania swych pociech.

W ognisku Muzycznym jest prowadzona nauka gry na następujących instrumentach:

  • Pianino
  • Gitara
  • Akordeon

Nauka trwa sześć lat, a zajęcia prowadzi muzykolog Pan mgr. Karol Kaj. Ognisko cieszy się dużym zainteresowaniem i powodzeniem. Ma na swoim koncie już kilkudziesięciu absolwentów.

Skip to content