WYPOCZYNEK LETNI 2020


GALERIA ZDJĘĆ:

« z 8 »

Zajęcia rekreacyjne dla dzieci z gminy Cieszków odbyły się w terminie 15-24.07.2020 r.
Zapisało się 25 dzieci, odpłatność wynosiła 25 zł od dziecka.
Opiekunowie G. Gasztyk, R. Michalak, A. Mruk.

Dzieci w wieku: II – VI klasa SP

15.07.2020 r.
Gry i zabawy z animatorami, Państwem Koczorowskimi z Sulmierzyc. Na te zajęcia mogły przyjść wszystkie dzieci. Zabawa była doskonała, wszyscy chętnie uczestniczyli w różnych konkurencjach.

16.07.2020 r.
Tego dnia zawitał do nas teatr „Złota Kaczka” z Wrocławia i tu też mogli przyjść wszyscy. Aktor Grzegorz Kmieć za pomocą lalek marionetek zaprezentował spektakl pt. „KRZESIWO”.
Po przedstawieniu każde dziecko mogło obejrzeć lalki i zaanimować nimi jakiś ruch sceniczny.

17.07.2020 r.
Wybraliśmy się do Wrocławia aby odbyć rejs statkiem „GOPLANA” po Odrze. Ta wyprawa wszystkim się bardzo podobała, po rejsie udaliśmy się do Mc Donald’s

20.07.2020 r.
Warsztaty kreatywne pt. „Las w słoiku” przeprowadziła firma „Pomysłowy Dobromir” Na stole znalazły się duże słoiki, ziemia, mech, kora, rośliny i kamyczki.
Po dokładnym instruktażu każdy kolejno układał warstwy i tworzył swoje dzieło. Po tych zajęciach instruktorzy GCK zaproponowali trochę ruchu i sportu na placu. Na koniec dzieci ponownie zasiadły przy stołach aby wykonać kukiełki z wełny. Gotowe przytulanki i słoiki z kompozycją, dzieci zabrały sobie do domu.

21.07.2020 r.
Wycieczka do Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury na seans filmowy „Hotel Transylwania 2”, bilety wstępu otrzymano nieodpłatnie dzięki Pani Dyrektor Danucie Chłód.
Po filmie zwiedziliśmy piękny, zabytkowy dziedziniec z widokiem na Odrę i udaliśmy się na lody. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na placu zabaw.

22.07.2020 r.
Warsztaty Recyklingowe. Odwiedziliśmy Rudę Sułowską i zawitaliśmy do Centrum Edukacyjno-Turystycznego „NATURUM” by rozpocząć wycieczkę po stawach milickich, po których oprowadził nas Sławomir Obrzut. Zwiedziliśmy skansen, Dom Rybaka i zwierzyniec ze zwierzętami, oraz staw hodowlany. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy np. jak długo hoduje się karpia, ile jest obecnie tam bobrów, czy przylatujących ptaków. Następnie przeszliśmy do sali na warsztaty.
Z niepotrzebnej już plastikowej paski transportowej wykonaliśmy koszyczki. Pracownik „NATURUM”, wcześniej przygotował materiały: drewnianą podkładkę, spinacze i paski w 3 długościach. Zadnie było wymagające precyzji, siły i cierpliwości. Kolejno wykonane czynności przyniosły efekt. Gotowy koszyczek każdy zabrał ze sobą do domu i już wszyscy wiedzą co to jest recykling.

23.07.2020  r.
Pan Leśniczy – opiekun Szkółki Leśnej w Świętoszynie Pan Mariusz Słabiak przywitał nas przy bramie i zabrał na obchód leśny. Obejrzeliśmy szkółkę, poznaliśmy sadzonki i dowiedzieliśmy się jak długo rośnie las, co najmniej 80 lat w zależności od rodzaju sadzonki drzewa. Następnie udaliśmy się pod wiatę na ognisko. Na ruszcie smażyły się kiełbaski i chleb, a dzieci w tym czasie uczestniczyły w zabawach sprawnościowych i pamięciowych.

24.07.2020 r.
Na krytym basenie „Krośnicka Przystań” przez 2 godziny grupa spędzała czas w brodziku, części sportowej  i na zjeżdżalni. Następnie udała się na słodkie co nieco do baru.


WYPOCZYNEK LETNI 2017


GALERIA ZDJĘĆ:

« z 8 »

W zorganizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Cieszkowie zajęciach rekreacyjnych w dniach 03 – 05.07 i 07 – 11.07.2017 r. udział wzięło około 50 dzieci z gminy Cieszków. W tym czasie zorganizowano wycieczki do Domu Chleba w Wałkowej, na basen w Oleśnicy, do zamku i muzeum leśnictwa w Gołuchowie, do starej kopalni złota w Złotym Stoku, Wrocławia i Kórnika.

03.07.2017 r. – Wyjazd do Domu Drzewa Wałkowej – adaptacja zabytkowej wyłuszczarni szyszek na siedzibę Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Doliny Baryczy” – Ośrodek Edukacji Przyrodniczej. Obiekt jest jednym z punków na trasie ścieżki przyrodniczo-leśnej Karłów – Wałkowa – Karłów, która dostosowana jest dla osób niepełnosprawnych. Czteropiętrowy Dom Drzewa o powierzchni 470 m2 jest klimatyzowany, posiada ogrzewanie podłogowe oraz elektryczne oświetlenie na czujniki ruchu. W budynku znajdują się 3 sale edukacyjne: „Leśne przedszkole”, „Laboratorium Przyrody” oraz „Podsuszarnia”, wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny, laptopy, tablety, tablice interaktywne, mikroskopy, nowoczesne pomoce edukacyjne oraz ściany magnetyczne. Zajęcia prowadzone w każdej z sal, przeznaczone są dla grup różnowiekowych. Dodatkowo w budynku znajduje się sala konferencyjna na 50 osób, w pełni wyposażona kuchnia, zabytkowy piec, służący niegdyś do wyłuszczania szyszek, pomieszczenie biurowe oraz pokój gościnny

4.07.2017 r. – Wyjazd na basen do Oleśnicy Wizyta na basenie w Oleśnicy była świetną okazją dla miłośników i amatorów wodnego szaleństwa do wspaniałej zabawy. I tak właśnie było, dzieci uwielbiają wodne atrakcje, których dla nich nigdy za wiele.

5.07.2017 r. – Wycieczka do Gołuchowa Zwiedzano Zamek, który jest jedną z największych atrakcji Wielkopolski i jednym z najpiękniejszych zamków w Polsce. Stanowi on wspaniały przykład francuskiego renesansu i szczyci się niezwykłą historią. Historia zamku liczy ponad 400 lat. Zwiedzano również znajdujące się w Gołuchowie Muzeum Leśnictwa. . Obiekt znajduje się pod nadzorem Ośrodka Kultury Leśnej, który jest własnością Państwowego Gospodarstwa Leśnego „Lasy Państwowe”. Zbiory muzeum rozmieszczone zostały w kilku zabytkowych obiektach po dawnym zamku w Gołuchowie. W ramach muzeum obecnie prezentowane są następujące ekspozycje: – Oficyna – budynek dawnej gorzelni, w którym znajduje się wystawa „Kulturotwórcza rola lasu” oraz „Dzieje leśnictwa w Polsce”;- Powozownia – obiekt pochodzący z 1854 roku, w którym podziwiać można zbiory zatytułowane „Spotkanie z lasem”;- Owczarnia – obiekt pochodzący z 1849 roku, w którym znajduje się ekspozycja „Technika leśna”;- Dybul, czyli XIX-wieczna obora, w której turyści mogą podziwiać ekspozycję „Ochrona lasu”;- Chałupa, czyli leśniczówka, w której urządzona została rekonstrukcja mieszkania leśnika z lat 1945-1955

7.07.2017 r. – Wycieczka do kopani Złota Złoty Stok Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota w Złotym Stoku – placówka muzealna zlokalizowana w dawnej kopalni złota i arsenu w Złotym Stoku w województwie dolnośląskim, uruchomiona 28 maja 1996. Muzeum oferuje wystawę obrazującą historię górnictwa złota, wyprawę do sztolni „Czarnej”, w której można zobaczyć 10-metrowy podziemny wodospad, a także płukanie złota

10.07.2017 r. – Wyjazd do Wrocławia Przejażdżka kolejką gondolową „Polinka” we Wrocławiu – całoroczna kolej gondolowa we Wrocławiu, kursująca nad Odrą pomiędzy głównym kampusem Politechniki Wrocławskiej na Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego, a Geocentrum przy ul. Na Grobli. W kinie dzieci oglądały amerykański film animowany „Gru, Dru i Minionki”

11.07.2017 r. – Wyjazd do Kórnika Zwiedzanie zamku w Kórniku – zabytkowej rezydencji historycznych rodów Górków i Działyńskich. Obecnie siedziba muzeum i Biblioteki Kórnickiej PAN. Zwiedzano również Arboretum (park), które jest największym i najstarszym w Polsce i czwartym co do wielkości kolekcji w Europie. Na powierzchni ponad 50 ha znajduje się ponad 3500 taksonów drzew i krzewów, w tym wiele egzotycznych. Nie obyło się również bez pobytu w Mc Donaldzie.


WYPOCZYNEK LETNI 2016


GALERIA ZDJĘĆ:

« z 17 »


Wypoczynek letni dla dzieci zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Cieszkowie, odbył się w dniach 27.06. – 02.07.2016 r. i skorzystały z niego 53 dzieci z gminy Cieszków. W programie wypoczynku były między innymi wycieczki do ZOO we Wrocławiu, wioski indiańskiej „Pocahontas”, telewizji czy na basen. Odpłatność od osoby wynosiła 40 zł.

27.06.2016 r. – Wycieczka do Ośrodka Kultury w Brzegu Dolnym na film „Ralf Demolka”. Jest to amerykański film komediowy wykonany w technice animacji komputerowej. Następnie przejazd do pobliskiego Wrocławia i zwiedzanie najstarszego Ogrodu Zoologicznego w Polsce.

28.06.2016 r. – Wyjazd do Gospodarstwa Agroturystycznego Milicz Ostoja. Przejażdżki bryczką z zaprzęgiem konnym, ognisko z kiełbaskami oraz pogadanka z policjantami.

29.06.2016 r. – Autokarowa wycieczka do kina „Korona” we Wrocławiu na film, „Gdzie jest Dory”. Dory to zapominalska morska rybka, która udaje się do Kalifornii, aby odnaleźć utraconą rodzinę. Przejażdżka kolejką gondolową Polinka oraz pobyt we wrocławskim McDonaldzie.

30.06.2016 r. – Rejs statkiem wycieczkowym po Odrze oraz zwiedzanie gmachu Telewizji Polskiej oddział Wrocław

01.07.2016 r. – Odwiedziliśmy na obrzeżach Wrocławia tętniącą zdrowym i wesołym życiem wioskę Indiańską Pocahontas. To malowniczo położone miejsce przystosowane zostało do wypoczynku, zabawy i nauki. Specjalnie przygotowany, z wykorzystaniem indiańskich zwyczajów, program gier i zabaw kładzie nacisk na ekologię i życie w zgodzie z otaczającym światem

02.07.2016 r. – Gry i zabawy na krytej pływalni „Wodnik” w Krotoszynie


WYPOCZYNEK LETNI 2015


GALERIA ZDJĘĆ:

« z 19 »


W zorganizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Cieszkowie półkoloniach letnich w dniach 1 – 11 lipca 2015 r. udział wzięło około 60 dzieci z gminy Cieszków. Odpłatność od osoby wynosiła 40 zł. Pierwszego dnia w środę 1 lipca zabawy na krytej pływalni w Jarocinie. W czwartek 2 lipca wyjazd do Wrocławia, gdzie w wiosce indiańskiej „Pocahontas” powitała wszystkich para Indian. Podzielono dzieci na grupy, każdy dostał opaskę z pióropuszem i białe pióro. Na torze przeszkód „Droga Marzeń” każdy próbował zostać Indianinem. Trzeba było czołgać się na brzuchu, rzucać balonem z wodą, przejść sprawdzian słuchu, a wszystko po to aby na końcu zdobyć pieczęć „Ucho” na przedstawieniu. W piątek wyjazd do Ośrodka Jeździeckiego „Jurand” w Przygodzicach. Jazda konna bryczką po leśnych i polnych drogach albo wierzchem na koniu. Zwiedzano też stadninę 14 koni różnej rasy. W poniedziałek 6 lipca wyjazd do Wrocławia, gdzie dzieci jechały kolejką linową „Polinka” z jednego brzegu rzeki Odry na drugi. We wtorek wycieczka rowerowa do Guzowic gdzie odbyły się gry i zabawy. W środę spektakl teatralny „Wilk i zając” w wykonaniu aktorów teatru „ART-RE” z Krakowa w sali GCK, a później gry i zabawy prowadzone przez klauna: chusta, bańki mydlane, „wyścigi” ślimaków, dmuchanie w balony i in. W czwartek wycieczka do Trzebnicy i zwiedzanie bazyliki św. Jadwigi patronki Śląska, a następnie wyjazd do Wrocławia do kina „Korona” na film o Minionkach. W piątek 10 lipca wycieczka do Wałkowej koło Milicza, gdzie znajduje się „Dom Drzewa”. Pod okiem instruktorki Pani A. Nawrot z nadleśnictwa dzieci chodziły po lesie. Widziały piec do suszenia szyszek, rozpoznawały gatunku drzew, układały też leśną krzyżówkę z hasłem „szyszka”. 11 lipca ostatni dzień półkolonii to zabawy na krytej pływalni „Milicka Fala”.

Skip to content