DZIEŃ MATKI 2017


GALERIA ZDJĘĆ:

« z 8 »

W dniu 25 maja dzieci uczące się w ognisku muzycznym i uczęszczające na inne zajęcia do Gminnego Centrum Kultury przygotowały dla swoich mam prezentacje muzyczne i słowne. Spotkanie prowadzone w formie koncertu życzeń otworzyła pani dyrektor Halina Niedbała , a ciąg dalszy poprowadził muzyk Karol Kaj. Muzyczne życzenia popłynęły z fortepianu, gitar i akordeonu. Słowne z ust Bartka Ch., Mai G., Mai J.. Mamy częstowały się kawą, herbatą i pysznym ciastem. Druga część spotkania miała ton raczej żartobliwy. Bibliotekarki Grażyna Gasztyk, Bogusława Tomczak i instruktorka GCK Renata Michalak zaprosiły mamy do udziału w konkursach” – „Mistrzyni ortografii” (dyktando) – Mistrzyni spostrzegawczości” (znajdź różnice na ilustracjach) – Mistrzyni zmysłów” (rozpoznać przedmioty dotykając, smakując, wąchając) itp. Poczynaniom mam kibicowały dzieci dla których też przygotowano poczęstunek napoje, cukierki, ciasto. Każda z mam została obdarowana drobnym upominkiem (np. drewniana łyżka jako berło mistrzyni ortografii) i czerwoną różą od swojej pociechy. Pani dyrektor na zakończenie serdecznie podziękowała mamom za przybycie, dzieciom za występy, pracownikom za organizację tej uroczystości.


DZIEŃ MATKI 2016


GALERIA ZDJĘĆ:

« z 7 »

W środę 25 maja dzieci z Ogniska Muzycznego i koła teatralnego przy Gminnym Centrum Kultury w Cieszkowie zaprosiły swoje many na koncert z okazji Dnia Matki. Słowa powitania i serdecznych życzeń skierowali do mam prowadzący Ognisko Karol Kaj i dyrektor GCK Halina Niedbała. Repertuar koncertu był niezwykle bogaty od klasyki do współczesności, od muzyki poważnej do rozrywkowej, także tej lubianej przez dzieci. Mali muzycy akompaniowali sobie, grając na pianinie lub gitarze. Wykonywane utwory wokalno-muzyczne przeplatały się z poezją, w której słowo „mama” odmieniane było przez wszystkie przypadki. Matki usłyszały, że są wspaniałe, maja dobre serce, są wsparciem i pomocą dla swoich dzieci. W dowód na to każde dziecko wręczyło swojej mamie piękną herbacianą różę. Drugą część przygotowały cieszkowskie bibliotekarki, a dzieci ostro dopingowały swoje mama, które musiały wykazać się zręcznością, pamięcią wzrokową, siła oddechu i wydechu czy znajomością własnej osobowości. Musiały np. nawlekać na nitkę guziki by powstał naszyjnik, zapamiętać 10 przedmiotów umieszczonych na ukrytej potem tablicy, dopasować do liter imienia cechy własnego charakteru czy wciągać w rurkę drażetki. Na zakończenie dyrektor Halina Niedbała dziękując wszystkim wykonawcom zaprosiła ich na słodki poczęstunek.


DZIEŃ MATKI 2015


GALERIA ZDJĘĆ:

« z 11 »

26 maja 2015 Gminne Centrum Kultury wraz Ogniskiem Muzycznym przy współudziale biblioteki zorganizowało program artystyczny z okazji Dnia Matki. Program prowadził Karol Kaj, który wraz dyrektor GCK Haliną Niadbałą przywitali gości, życząc mamom zdrowia i wszelkiej pomyślności. Wzniesiono szampański toast za zdrowie matek przy wtórze dziecięcego śpiewu „100 lat”. Koncert życzeń dla mam, taką formę obrały dzieci – recytując, grając i śpiewając – każde dla swojej mamy. Rozpoczęła para przedszkolaków Ola i Bartek Chudzi. Serdecznym słowom poezji wtórowała muzyka często łączona z wokalem. Kompozycje polskie i obce , znane i mniej znane, biesiadne, taneczne, współczesne i nieco starsze – melodie i słowa łatwo wpadające w ucho, bo każdy wobec mamy chce być w porządku. 9-osobowa grupa dziewczynek w barwnych strojach kierowana przez Klaudię Fassę dała pokaz tańca nowoczesnego, którego wykonanie to energia i żywiołowość. Uspokajająco na widzów podziałała kolejna porcja muzyki instrumentalnej, śpiewu i poezji, gdy „dłonie matki są zmęczone, a serce pełne wyrozumiałości”. Na zakończenie popisów artystycznych, każda matka otrzymała białą różę, a wszyscy wykonawcy zaśpiewali wspólnie o mamie, która dla dzieci jest dobrą wróżką. Bibliotetarki przygotowały dla matek siedem zabawych konkursów z nagrodami. Mamy odgadywała tytuły baśni według rysunków dzieci, rozpoznawały z zamkniętymi oczami różne przedmioty, wiazały i rozwijały kawałki nici, określały ubiór dyrektorki Haliny, która na moment wyszła, oceniały ilość łyżek cukru, soli i ziaren fasoli w słoiku. Zawodniczkom kibicowano ostro, a śmiechu przy tym było co niemiara. Na zakończenie wszystkim matkom i wykonawcom podziękowała dyrektorka GCK.


DZIEŃ MATKI 2014


GALERIA ZDJĘĆ:

« z 12 »

28 maja 2014 r. dzieci z Ogniska Muzycznego i kółka teatralnego przy GCK zaprosiły swoje mamy do sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury na uroczystość z okazji Dnia Matki. Przygotowany przez dzieci program wokalno-muzyczny był niezwykle bogaty i urozmaicony. Na scenie wystąpiło 20 muzyków i solistów oraz 7 recytatorów. Grano Straussa i Mozarta utwory biesiadne i w stylu pop: „Zagraj mi, piękny Cyganie”, harcerskie „Płonie ognisko”, czy „Konia na biegunach”. Śpiewano i grano solo, w duetach i tercetach. Muzykę wykonywano na pianinie, keyboardzie, gitarach i akordeonie. W drugiej części koncert został zastąpiony programem rozrywkowym – wesołymi konkursami z udziałem matek. Dmuchano balony, by narysować na nich uśmiechniętą buźkę dziecka, pito dzielnie sok cytrynowy, czy obierano jabłko, by obierka była jak najdłuższa. Ręczną trzepaczką ubijano białko na sztywną pianę, a za pomocą szarego papieru toaletowego przekształcano dzieci w mumie. Każde dziecko swojej mamie złożyło piękne życzenia wręczając cudowną różę, a wszystko odbyło się przy kawie, herbacie ze słodkim poczęstunkiem i lampce szampana.


DZIEŃ MATKI 2013


GALERIA ZDJĘĆ:

« z 9 »

22 maja 2013r. na godz. 17.oo dzieci z Ogniska Muzycznego i Kółka Teatralnego przy Gminnym Centrum Kultury w Cieszkowie zaprosiły matki na ich święto. W programie słowno-muzycznym dzieci na estradzie wystąpiły z przesłaniem „Jedynie serce matki uczuciem zawsze tchnie…” Poetyckie strofy przeplatały się śpiewem przy akompaniamencie gitar, pianina, keyboardu. Zaprezentowano różne piosenki: „Lato było szare”, „Ukraina”, „Cygan”, „Pojedziemy na łów”, „Kukułka”, „Whisky”. Występ miał formę koncertu życzeń 26 dzieci dla 26 matek. Dzieci z Kółka Teatralnego przestawiły zabawną inscenizację „Kopciuszka” z oryginalnym przesłaniem : co dnia myć nogi, by nie uciekł królewicz. Kończąc I część programu dzieci wręczyły każdej mamie czerwoną różę – symbol miłości. Zabrzmiało gromkie… „100 lat”, a matki wzniosły szampański toast. W II części miejscowe bibliotekarki bawiły towarzystwo pomysłowymi konkursami. Panie brały udział w teście pamięci i spostrzegawczości, wiedzy z astronomii, geografii, sportu, papieroplastyki. W jednym konkursie wystąpiły w roli kopciuszków, oddzielając na czas ryż od grochu i makaronu. Impreza dostarczyła matkom wiele niekłamanej radości, wzruszeń i dobrej zabawy.


DZIEŃ MATKI 2012


Na piątek 25 maja 2012 r. dzieci z Ogniska Muzycznego i koła teatralnego przy Gminnym Centrum Kultury w Cieszkowie zaprosiły swoje mamy na uroczystość z okazji „DNIA MATKI”. Wszystkie mamy serdecznymi życzeniami oraz szampańskim toastem powitała dyrektor GCK Halina Niedbała. Dzieci z koła teatralnego zainscenizowały współczesną wersję baśni o Zielonym Kapturku, a dzieci z Ogniska Muzycznego na gitarach i pianinie przedstawiły bogaty repertuar od Chopina i Zellera poprzez melodie biesiadne do piosenek znanych dzieciom o żabce, kurkach, konikach, pieskach … Miejscowe bibliotekarki przygotowały wiele konkursów i zabaw dla mam aby każda spróbowała swych sił niekiedy przy współpracy z dzieckiem w różnych konkurencjach. Pakowano prezenty, klejono łańcuchy na gwiazdkową choinkę, rozwiązywano rebusy, odgadywano tytuły bajek, sprawdzano nosem rodzaj przyprawy czy prezentowano pantomimę domowych czynności. Wszystko odbyło się przy stołach zastawionych słodkościami oraz kawie i herbacie. Na zakończenie każdej mamie wręczono piękną róże.

 

Skip to content