DNI ZIEMI CIESZKOWSKIEJ 2022

P1026860
Aperture: 5
Camera: DC-GX9
Iso: 200
Orientation: 1
« z 24 »

DNI ZIEMI CIESZKOWSKIEJ 2021

Galeria zdjęć

P1022929
« z 21 »

W sobotę i niedzielę 26-27 czerwca z okazji święta gminy Cieszków odbyły się XVII Dni Ziemi Cieszkowskiej. Gminne Centrum Kultury wraz z Urzędem Gminy przygotowały wiele atrakcji muzycznych oraz sportowych. Gwiazdami wieczoru były zespoły Power Play i Zajefajni. Pogoda sprzyjała mieszkańcom.

Wydarzenie rozpoczęło się na stadionie sportowym o godzinie 15:30 od prezentacji taneczno – muzycznych. O godz. 16:30 przyszedł czas na, „II Bieg Koguta”  na dystansie 4 km.

O godzinie 17:25 święto uroczyście otworzyli wójt Ignacy Miecznikowski oraz Halina Niedbała

O godzinie 17:30 na scenie pojawił się  Andrei Lattarii a z nim najpiękniejsze włoskie przeboje. Na końcu pierwszego dnia imprezy zaprezentowała się formacja Power Play, a finalnie do tańca przygrywał zespół AKCEPT. W międzyczasie odbyło się wiele imprez towarzyszących  np. zawody wędkarskie,rajd rowerowy do Pakosławska, atrakcje dla dzieci  

Drugiego dnia w Niedzielę zabawa na stadionie sportowym rozpoczęła się o godzinie 14:00 zawitała do nas Wojskowa Komenda Uzupełnień można było zwiedzić min pojazd wojskowy oraz dowiedzieć się wielu ciekawych  informacji.

O godzinie 14:10 na scenie pojawił się Daniel Niewrzędowski. Od godziny 15:30 do 17:00 na scenie pojawiła się Iluzja na wesoło – Magia z czarodziejem. Od godziny 17:00 do 18:00 na scenie królowała Druga Maryla Rodowicz finalista programu telewizyjnego Mam Talent. Wieczór zaplanowano w rytmach disco-polo.

O godz. 20:00 na scenie wystąpiła Gwiazda wieczoru zespół   ZAJEFAJNI Od godziny 21:30 do tańca przygrywał DJ.


DNI ZIEMI CIESZKOWSKIEJ 2019


GALERIA ZDJĘĆ :

« z 21 »

W sobotę i niedzielę 1-2 czerwca z okazji święta gminy Cieszków odbyły się XVI Dni Ziemi Cieszkowskiej. Gminne Centrum Kultury wraz z Urzędem Gminy przygotowały wiele atrakcji muzycznych oraz sportowych. Gwiazdami wieczoru były zespoły Czerwone Gitary Cover i Extazy. Pogoda sprzyjała mieszkańcom, było wręcz upalnie.

Wydarzenie rozpoczęło się na stadionie sportowym o godzinie 16:00 od prezentacji taneczno – muzycznych. O godz. 17:00 przyszedł czas na nowość w programie, „I Bieg Koguta”  na dystansie 4 km. Dla najlepszych w biegu przygotowano statuetki z kogutem i drewniany proporzec, a zwycięzca otrzymał też szklanego koguta z butelką wina. Jako pierwszy na linię mety wbiegł Tomasz Owczarek, drugi Krzysztof Maciejewski, a trzeci Sergiusz Sójka. Najlepszą Cieszkowianką okazała się Bogumiła Tanaś.

Świetny pokaz i konkurencje przygotowali strażacy z OSP Cieszków. Na wszystkich najlepszych czekały nagrody. Najpierw zaprezentowali się najmłodsi strażacy w konkurencji ćwiczenia bojowego na mokro, rozgrywanej na zawodach pożarniczych. Była też konkurencja z rzucaniem wężem niczym kula do kręgli.

O godzinie 18:30 święto uroczyście otworzyli wójt Ignacy Miecznikowski i wiceprzewodniczący Rady Gminy w Cieszkowie Mieczysław Buta. Ogłoszono też wyniki konkursu plastycznego „Aktywnie w gminie Cieszków”. Zwyciężyła Jagoda Plucińska. Potem przyszedł czas na muzyczne występy. Najpierw wystąpił Daniel Niewrzędowski, a po nim Michał Teodorczyk z zespołem. Na końcu pierwszego dnia imprezy zaprezentowała się formacja Czerwone Gitary Cover, a finalnie do tańca przygrywał zespół PACOS. W międzyczasie odbyło się wiele imprez towarzyszących tj. np. poranny turniej piłki nożnej dla dzieci czy zawody wędkarskie, oraz wiele atrakcji z okazji Dnia Dziecka.

Drugiego dnia w Niedzielę zabawa na stadionie sportowym rozpoczęła się o godzinie 14:00 konkursami i zabawami prowadzonymi przez harcerzy oraz zawodami łuczniczymi. O godzinie 15:00 strażacy zmierzyli się z mieszkańcami w przeciąganiu liny, oraz rzucano kaloszem w programie sport na wesoło. Od godziny 17:00 do 19:00 na scenie królowała Ania Głogowska oraz finalistka programu telewizyjnego Mam Talent – Emilia Nowak. Po prezentacji swoich talentów tanecznych i wokalnych artystki zaprosiły wszystkich chętnych do wspólnej zabawy.

Wieczór zaplanowano w rytmach disco-polo. O godz. 19:00 na scenie wystąpił Kuzyn Zenka, a o godz. 20:30 Extazy. Od godziny 21:30 do tańca przygrywał DJ.


DNI ZIEMI CIESZKOWSKIEJ 2018


VIDEO RELACJA:



Impreza na stadionie sportowym w Cieszkowie rozpoczęła się w sobotę 2.06.2018r. o godz. 16.00 od występów artystycznych Publicznego Przedszkola w Cieszkowie, uczniów ogniska muzycznego przy GCK, oraz Grupy Show Dance ćwiczącej na co dzień w GCK. Po występach muzycznych z rycerskim pokazem wystąpiło bractwo rycerskie Chorągwi Piastów Śląskich z Oławy, były widowiskowe walki rycerskie. Po godzinie 17:00 konkurencje sportowe na stadionie dla cieszkowian poprowadził Robert Pluciński. Chętnych do konkurencji nie brakowało gdyż zgłosiło się 13 mężczyzn i 7 kobiet. Najpierw w szranki ruszyły panie, które rywalizowały w rzucaniu kaloszem. Już pierwszy rzut okazał się zwycięski. Kalosz rzucony z wielkim rozmachem przez Beatę Plucińską przefrunął aż 17,8 m. Kolejne miejsca zajęły Dominika Kapica i Ewa Kapica. Wśród panów najlepszy okazał się Andrzej Janik, który posłał kalosza na odległość 25.9m. II miejsce zajął Marcin Bela, a III miejsce Tomasz Wołkowski.

Drugą konkurencją było przeciąganie liny, w której niezwyciężona okazała się drużyna OSP Cieszków. Nagrodą była beczka piwa. W tym dniu na orliku odbył się także Turniej Piłki Nożnej Dzieci. Wśród drużyn z roczników 2007/2008 zwyciężyła Pogoń Cieszków, II miejsce zajęła CKS Zduny, III miejsce szkółka piłkarska Milicz, IV miejsce  Bona Fide Krośnice, a V miejsce Barycz Sułów. W gronie roczników 2009/2010 najlepsza była także Pogoń Cieszków, II miejsce szkółka piłkarska Milicz, III miejsce Barycz Milicz, IV miejsce CKS Zduny, a V miejsce Barycz Sułów.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Cieszkowskiej zorganizowało tego samego dnia rajd rowerowy do Gór. W rajdzie, który na stale wpisał się już w kalendarz imprez lokalnych wzięło udział 20 osób. Rowerzystów poprowadził instruktor turystyki rowerowej Artur Maryjowski z urzędu Gminy w Cieszkowie.

Podczas XV obchodów Dni Ziemi Cieszkowskiej z zaproszonych artystów jako pierwszy wystąpił artysta kabaretowy Roman Gerczak. W Jego wykonaniu publiczność usłyszała m.in. takie przeboje jak „Zabrałaś mi lato”. W przerwie koncertu pojawił się włodarz gminy wójt Ignacy Miecznikowski, oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Wojciech Bajodek, którzy uroczyście otworzyli XV Dni Ziemi Cieszkowskiej. Na scenę zaproszono przedstawicieli instytucji, którzy od pierwszej odsłony święta angażują się w organizację obchodów Dni Ziemi Cieszkowskiej. Są to m.in. Gminne Centrum Kultury w Cieszkowie, SP Cieszków, SP Pakosławsko, Publiczne Przedszkole w Cieszkowie, III Szczep Harcerski Sokół, UKS Olimpia Cieszków, Gminne Zrzeszenie LZS, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Cieszkowskiej, Koło wędkarskie Cieszków, Piekarnia Smak, OSP Cieszków, Bank Spółdzielczy w Miliczu, oraz firma Planson.
Po występie Romana Gerczaka z koncertem akordeonowym wystąpili bracia Tadeusz i Piotr Kuśnierzowie, a o godz. 21 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – zespół disco polo BOBI. Pod sceną pojawiły się wówczas tłumy cieszkowian i mieszkańców ościennych powiatów. Po koncercie piosenkarz rozdał swoim fanom płyty zespołu oraz białe róże. Od godziny 22 do tańca przygrywał mieszkańcom zespół Nocny Express z Ostrowa Wielkopolskiego.

W niedzielę 3 czerwca impreza na stadionie ruszyła o godz. 14:00 Były występy dzieci ze szkół podstawowych w Pakosławsku i Cieszkowie, Akademia Rowerowa z konkursami i nagrodami, zawody łucznicze UKS Milicz, czy pokaz pokaz UKS Olimipii Cieszków. Wcześniej jednak w cieszkowskim parku odbyły się zawody wędkarskie w których wystartowało 19 dzieci. Ryby najlepiej  łowiła Gabriela Ciesiak, drugi był Marcel Kolenda a trzecia Kornelia Szymańska.

W ciągu dnia odbył się również konkurs sołectw, oraz loteria Kogucik. Na zakończenie imprezy przygotowano muzyczne atrakcje. Na scenie koncertował zespół disco polo Jumper, znany mieszkańcom gminy zespół Viatori z Pakosławska, oraz gwiazda wieczoru zespół Don Vasyla z repertuarem cygańskich piosenek i tańców. Od godz. 22:00 do tańca przygrywał DJ.


DNI ZIEMI CIESZKOWSKIEJ 2017


GALERIA ZDJĘĆ :

No Images found.


Dni Ziemi Cieszkowskiej odbyły się w dniach 3 – 4.06.2017r. na stadionie sportowym. Oficjalnego otwarcia w sobotę 3 czerwca o godz. 16:oo dokonali wójt Ignacy Miecznikowski i przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Załężny. Wcześniej bo już o godz. 9:oo na Orliku rozegrano Turniej Piłki Nożnej Dzieci, gdzie wśród drużyn z roczników 2005/2006 najlepszy okazał się Orlik Cieszków przed Szkółką Piłkarską Milicz, AP Robert Szczot Twardogóra i CKS Zduny. W gronie ekip z rocznika 2007/2008 zwyciężyła ekipa AP Robert Szczot Twardogóra przed Szkółką Piłkarską Milicz, Orlikiem Cieszków i CKS-em Zduny. Jako pierwsi na scenie zaprezentowały się dzieci z Publicznego Przedszkola w Cieszkowie, miejscowej szkoły podstawowej i gimnazjaliści. Płyta stadionu stała się miejscem rozgrywania konkurencji sportu na wesoło prowadzonych przez Roberta Plucińskiego i Gminne Zrzeszenie LZS, a swych sił można było spróbować w rzucie kaloszem, slalomie na szczudłach czy wyścigu z beczkami piwa.

O 17:3o rozpoczęła się Turbo-biesiada, podczas której publiczność bawił zespół Kris Band Show ze Strzelina, który śpiewał największe przeboje Michała Wiśniewskiego, Elvisa Presleya i Krzysztofa Krawczyka. Gwiazdą wieczoru była śpiewająca piosenki disco polo Czadowa Mamuśka. Po koncercie gwiazdy na scenę wrócił zespół Kris Band Show ze Strzelina, który bawił do późnych godzin nocnych. Drugi dzień rozpoczął się od zorganizowanych przez cieszkowskie koło PZW zawodów wędkarskich dla dzieci w wieku 6-12 lat. Do rywalizacji stanęło 35 dzieci, prym wiodła płeć piękna, gdyż 5 pierwszych miejsc zajęły dziewczęta. Triumfowała Marysia Noskowicz, a dalej Julia Łozowska, Dominika Kierońska, Julia Wichrzyńska i Julia Paszek. W południe z cieszkowskiego Rynku wyruszył zorganizowany przez TPZC rajd rowerowy po zakątkach gminy Cieszków, w którym udział wzięło 30 osób. Na scenie stadionu sportowego zaprezentowali się uczniowie z SP Pakosławsko, kółka tanecznego działającego przy GCK Cieszków oraz uczniowie z Krotoszyna. Na płycie stadionu do akcji wkroczyli strażacy z OSP Cieszków, którzy przybliżyli publiczności specyfikę gaszewnia pożaru. Sceną z kolei zawładnęły uczennice z Cieszkowa Klaudia Horak, Klaudia Sosnowska i Agata Nojman, które zaprezentowały publiczności własne interpretacje przebojów muzyki polskiej i światowej.

W rozegranym na płycie stadionu turnieju sołectw udział wzięło 9 trzyosobowych drużyn reprezentujących 9 sołectw gminy Cieszków. Walkę toczono w bardzo oryginalnych konkurencjach takich jak rzucanie wałkiem w kukłę, wyścigi w dmuchaniu balonów, ubijanie białka z jajek na czas itp. Najlepsza okazała się ekipa z Trzebicka, a dalej Cieszków i Dziadkowo. W turnieju udział wzięły również reprezentacje Ujazdu, Gór, Grzebielina, Guzowic, Pakosławska i Biadaszki. W trakcie rywalizacji przeszła gwałtowna burza, która spowodowała, że cieszkowski stadion opustoszał.

Po burzy z małymi korektami kontynuowano imprezę, a na scenie zaprezentował się zespół Viatori z Pakosławska w repertuarze biesiadnym i ludowym. Kolejnym punktem programu był konkurs drwali organizowany przez Tartak Planson z Biadaszki. Rywalizacja polegała na ręcznym cięciu pnia i dostarczeniu jego kawałka do ustawionej na końcu toru przeszkód opony. Wśród mężczyzn zwyciężył duet Dariusz i Roman Mujta, a kolejne miejsca zajęli Janusz Elias i Jakub Gremblewski oraz Robert Pluciński i Marek Roszyk. W gronie pań zwyciężyła Iwona Smulska i Marzena Drozd, a drugie miejsce Halina Niedbała i Sandra Blek. Po rywalizacji drwali losowano nagrody główne w loterii „Kogucik”, a szczęśliwcy wylosowali wieżę CD, monitor komputerowy i kosz na śmieci. Po losowaniu nagród na scenie pojawił się krotoszyński zespół Sul-Jazzband, a o 20:oo gwiazda wieczoru zespół VOX, który dał piękny zakończony bisami i owacjami koncert. Był jeszcze efektowny pokaz sztuczek z ogniem w wykonaniu Jurija Karlasha z Ukrainy, który żonglował ogniem, zionął go i wyczyniał z nim cuda. Dni Ziemi Cieszkowskiej zakończyła zabawa taneczna, a do tańca grał zespół „Kurier”. Przez dwa dni przygotowane były dla dzieci dmuchańce, tory przeszkód, skakańce i inne urządzenia rekreacyjne oraz zabawy przygotowane przez harcerzy z III Cieszkowskiego Środowiskowego Szczepu Drużyn Harcerskich „Sokół” im. Andrzeja Małkowskiego. Przez cały czas czynne były stoiska gastronomiczne. Organizatorem Dni Ziemi Cieszkowskiej były Gminne Centrum Kultury i Gmina Cieszków.


DNI ZIEMI CIESZKOWSKIEJ 2016


GALERIA ZDJĘĆ :

« z 14 »

Odbyły się 4 i 5 czerwca na stadionie sportowym w Cieszkowie, a oficjalnego otwarcia dokonali wójt Ignacy Miecznikowski i przewodniczący Rady Gminy Cieszków Zdzisław Załężny. Wśród zaproszonych gości byli m.in. radni sejmiku województwa dolnośląskiego R. Lech i T. Pilawka, starosta J. Krzysztofik, burmistrz i wiceburmistrz Milicza P. Lech i S. Strzelecki, radny powiatowy i szef powiatowego PSL w Miliczu Władysław Szydełko, inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Milicz J. Bełza, dyrektorzy miejscowych gminnych placówek oświatowych, banku, GCK, GOPS, TPZC, radni Rady Gminy Cieszków, gminni urzędnicy i sołtysi. Miłym akcentem było uhonorowanie dyrektorki GCK H. Niedbały nagrodą marszałka województwa dolnośląskiego za całokształt działalności na rzecz rozwoju kultury na terenie gminy Cieszków. List gratulacyjny wraz z kwiatami wręczył radny sejmiku województwa dolnośląskiego R. Lech.

Przed oficjalnym otwarciem imprezy na orliku odbył się zorganizowany przez Gminne Zrzeszenie LZS w Cieszkowie turniej piłki nożnej dla chłopców z rocznika 2007 i młodsi. Zwyciężyła drużyna Footbal Factory Wrocław, druga była Pogoń Góra, a trzecia Pogoń Cieszków. Kolejne miejsca to UKS Trójka Krotoszyn, Bayern Milicz oraz Milicz Armenia. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i nagrody rzeczowe. Po południu sceną zawładnęli lokalni artyści, a publiczność oklaskiwała śpiewy i tańce w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Cieszkowie oraz Szkoły Podstawowej w Pakosławsku. Były występy solowe Klaudii Horak, Amelii Kostaś, Klaudii Sosnowskiej oraz zespołu ludowego Viatori i Gajkowianie.

Z dużym zainteresowaniem cieszkowianie oglądali profesjonalny pokaz akrobacji rowerowej Jonasza Pakulskiego oraz zapaśników UKS Olimpia Cieszków. Nie brakowało chętnych do udziału w konkursie rzutu kaloszem. Wśród kobiet zwyciężyła Beata Plucińska (14,9m) przed Elżbietą Cierpińską i Małgorzatą Czyżycką. W kategorii mężczyzn najlepszy był Dawid Ratajczyk (26,6m), drugi Piotr Matela, a trzeci Roman Mujta. Gwiazdą wieczoru była zielonogórski kabaret Ciach, który bawił publiczność skeczami o rodzinie, meczach, remontach, czy też o prezentach dla facetów. Sobotnie święto zakończyła zabawa taneczna, gdzie bawiono się przy muzyce zespołu Duo.

Drugi dzień święta Ziemi Cieszkowskiej rozpoczęły zawody wędkarskie dla dzieci nad stawem w parku zorganizowane przez Koło PZW nr 4 w Cieszkowie, Najwięcej ryb złowili: Natalia Ciesiak (1,35 kg), Dominika Fikier (0,74 kg), Maciej Bela (0,68 kg) i Marta Hyży (0,67 kg). Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Cieszkowskiej zorganizowało rajd rowerowy do Ujazdu, w którym udział wzięło około 25 osób. Rajd wyruszył spod cieszkowskiej podstawówki i dotarł do świetlicy w Ujeździe, gdzie zorganizowano poczęstunek. Od godziny 14:00 na stadionie rozpoczęły się występy artystyczne Publicznego Przedszkola w Cieszkowie, uczestników ogniska muzycznego przy GCK Cieszków oraz Darii Hutniak. Dużo dobrej zabawy było podczas turnieju sołectw, reprezentacje poszczególnych wsi musiały zaprezentować m.in. okrzyk bojowy, strzelić gola, obrać w jak najkrótszym czasie ziemniaki, a następnie celnie nimi rzucić do kukły czy też poprawnie odpowiedzieć na pytania o gminie Cieszków. Zwyciężyło Dziadkowo przed Zwierzyńcem i Ujazdem, a dalej znalazły się Cieszków, Grzebielin, Biadaszka, Jankowa, Góry, Trzebicko i Słabocin.

Bardzo duże zainteresowanie widzów wzbudził pokaż strongmanów Marcina Modzelewskiego i Mariusza Pachuty, którzy ciągnęli tira, spacerowali z dwoma walizkami ważącymi po 135 kg każda. Przewracali oponę o wadze 340 kg oraz podnosili osadzony na platformie samochód osobowy. Były konkurencje siłowe dla dzieci, kobiet i mężczyzn, a najlepsi otrzymali drobne upominki. Tartak Planson w Biadaszce zorganizował i ufundował nagrody dla uczestników tradycyjnego konkursu drwali. Zawodnicy musieli w jak najkrótszym czasie przeciąć piłą ręczną kłodę drewna oraz pokonać tor przeszkód. Najszybciej zadanie to wykonali bracia Roman i Dariusz Mujtowie, na drugim miejscu Zygmunt Walczak i Paweł Streubel, a na trzecim Ukraińcy Juri Lajtarenko i Wasilij Dmuchowski. Strażacy z OSP Cieszków wystąpili z pokazem gaszenia płonącego auta i udzielenia pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku samochodowym. Odważni mogli spróbować swych sił w harcerskim miasteczku linowym. Wielkim powodzeniem cieszyła się organizowana corocznie loteria „Kogucik”, w której główną nagrodą była wieża, radiomagnetofon i wiertarko-wkrętarka.

Gwiazdą niedzielnego wieczoru był discopolowy zespół Mejk z energetyczną wokalistką Elwirą Smilgin-Brodzik, która potrafiła zachęcić publiczność do wspólnej zabawy. Dni Ziemi Cieszkowskiej zakończyła zabawa taneczna, a grał zespół „The Factory”. W ramach Dni Ziemi Cieszkowskiej zorganizowano konkurs plastyczny „Nasza Gmina za 100 lat”, na który wpłynęły 33 prace, a jury nagrodziło: I miejsce – Wiktoria Olesek i Stanisław Mielcarek z sołectwa Jankowa, II miejsce – Ernest Witek i III miejsce – Oliwia Buszyńska. Przez dwa dni wspólnego świętowania na cieszkowskim stadionie były stoiska gastronomiczne, wesołe miasteczko, dmuchane zamki, trampoliny, stragany z zabawkami oraz lokalnymi rękodziełami. Głównym organizatorem cieszkowskiego święta było Gminne Centrum Kultury w Cieszkowie i Urząd Gminy w Cieszkowie.


DNI ZIEMI CIESZKOWSKIEJ 2015


GALERIA ZDJĘĆ :

« z 20 »

6 i 7 czerwca 2015 r. odbyły się 12. Dni Ziemi Cieszkowskiej, które na stadionie sportowym otworzyli wójt Ignacy Miecznikowski i wiceprzewodniczący Rady Gminy Wojciech Bajodek życząc mieszkańcom udanej zabawy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się min. członek zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i z-ca przewodniczący Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS Andrzej Cywiński, burmistrz i wiceburmistrz Milicza Piotr Lech i Sławomir Strzelecki, prezes BS w Miliczu Katarzyna Misiak, dyr. oddziału BS w Cieszkowie Magdalena Pawlicka, z-ca komendanta PSP w Miliczu Rafał Nogala, radny Rady Miejskiej w Miliczu i b. nadleśniczy Nadleśnictwa Milicz Cezary Sierpiński, dyrektor GCK w Cieszkowie Halina Niedbała, kierownik GOPS Alicja Błaszczyńska, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, ks. Marek Poniewierski z cieszkowskiej parafii, radni Rady Gminy Cieszków, gminni urzędnicy i sołtysi. Oficjalne otwarcie imprezy poprzedziły mecze piłki nożnej organizowana przez GZ LZS, a na Orliku rywalizowały dzieci z rocznika 1999 i młodsze. Wśród dziewcząt zwyciężyła drużyna UKS SP Milicz przed ekipami Cieszków I, Cieszków II i CKS Zduny. Wśród chłopców pierwsze miejsce Pogoń Cieszków, drugie – Barycz Milicz, trzecie – CKS Zduny, a czwarte – Pogoń Cieszków II. W meczu towarzyskim drużyna Przyjaciół Ziemi Cieszkowskiej zwyciężyła 4:1 reprezentację kobiet. Po południu na scenie stadionu sportowego odbyły się uroczystości z okazji 65-lecia Gminnego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych i Klubu Sportowego Pogoń Cieszków. Nagrody otrzymali wyróżniający się sportowcy: Jakub Apanel. Jakub Kościuczyk, Damian Kościuczyk, Krzysztof Wojciechowski, Sebastian Walniczek i Szymon Wójcik. Wręczono również okolicznościowe odznaczenia za krzewienie sportu na wsi przyznane przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej i Dolnośląskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych we Wrocławiu.

Na scenie przed publicznością zaprezentowały się przedszkolaki, uczniowie wszystkich gminnych szkół, GCK oraz zespół Viatori z Pakosławska. Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Moje sołectwo jest najpiękniejsze”, w którym pierwsze miejsce zajęło sołectwo Trzebicko, drugie – sołectwo Jawor, trzecie – Adriana Ficek z Cieszkowa. Nadleśnictwo Milicz i cieszkowscy harcerze zorganizowali I Bieg Przełajowy, gdzie po otrzymaniu mapek zawodnicy pokonywali pieszo 4 km lub rowerem 8 km, zaliczając po drodze określone zadania. W przeprowadzonych konkurencjach sportowych na wesoło, w rzucie kaloszem wśród kobiet zwyciężyła Maria Szymczak przed Beatą Plucińską i Sara Skorupską, natomiast wśród mężczyzn najlepszy okazał się Kacper Rajczyk, drugi był Paweł Kieroński, a trzeci Sebastian Głowiński.

Gwiazdą wieczoru był aktor, satyryk i parodysta Jerzy Kryszak, który rozbawił licznie zebraną publiczność śmiesznymi skeczami i epizodami z aktorskiego życia. Mówił też o małżeństwach, politykach i ostatniej kampanii prezydenckiej. Swój występ zakończył piosenką „Szczęśliwej Polski już czas”. Zakończeniem pierwszego dnia była zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu Kurier. Drugi niedzielny dzień święta ziemi cieszkowskiej zainaugurowały zawody wędkarskie dla dzieci nad stawem w parku. Najwięcej ryb złowili – Małgorzata Sacla, Krzysztof Suliński i Bartosz Sołtys. Towarzystwo Przyjaciól Ziemi Cieszkowskiej zorganizowało rajd rowerowy i pieszy, a wyruszyli spod cieszkowskiej szkoły podstawowej i dotarli do Jankowej, gdzie przygotowano poczęstunek. Na stadionie sportowym w Cieszkowie dzieci ogladały spektakl „Dobre raduy na odpady” w wykonaniu kabaretu „Bzik-Show”. Duże poruszenie wywołala parada motocyklistów, którzy przy dźwiękach klaksonów najpierw przejechali ulicami Cieszkowa, a następnie pojawili się na murawie boiska, gdzie mieszkańcy chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

W zorganizowanym przez tartak Planson w Biadaszce konkursie drwali wystartowało 6 drużyn, a zawodnicy musieli w jak najkrótszym czasie przeciąć piłą ręczną kłodę drewna oraz pokonać tor przeszkód. Najszybciej zadanie to wykonali Tadeusz Gęstwa i Ryszard Marciniak, na drugim miejscu Zygmunt Walczak i Paweł Streubel, a trzecie miejsce zajęli Bogdan Mujta i Roman Mujta. Nagrody dla zwycięzców to pakiety dębowego drewna. W turnieju sołectw drużyny z Biadaszki, Cieszkowa, Dziadkowa, Gór, Guzowic, Jankowej, Nowego Folwarku, Pakosławska, Trzebicka i Słabocina rywalizowały w 5 konkurencjach. Trzeba było w formie wiersza, piosenki lub skeczu zaprezentować walory sołectwa, nabić jak najwięcej ziemniaków na tarcze z gwoździami czy wziąć udział w striptizie sołtysa, zadanie polegało na wykonaniu zadań sportowych. Zwyciężyło Dziadkowo przed Trzebickiem i Górami. Na scenie śpiewała utalentowana cieszkowianka Agata Nojman, czas umilał także cygański zespół Vanessa i Sorba. Gwiazdą wieczoru w drugim dniu cieszkowskiego święta była Aleksandra Nizio zwyciężczyki ostatniej edycji telewizyjnego programu The Voice of Poland, która zaśpiewała m.in. „Zanim pójdę”, „Słońce moje”, „Znalazłam”. Wielkie świętowanie w Cieszkowie zakończyła zabawa taneczna do której przygrywał zespół Dexter. Przez dwa dni świętowania na cieszkowskim stadionie czynne były stoiska gastronomiczne z fast foodami, daniami z grilla czy deserami. Skorzystać można było z wesołego miasteczka, przejażdżek bryczką i kucykiem. Były również dmuchany zamek, stoiska z zabawkami, słodyczami, lokalnym rękodziełem oraz stoiska lokalnych firm i organizacji. Głównym organizatorem było Gminne Centrum Kultury w Cieszkowie oraz Urząd Gminy w Cieszkowie.


DNI ZIEMI CIESZKOWSKIEJ 2014


GALERIA ZDJĘĆ :

« z 18 »

Oficjalnego otwarcia „Dni Ziemi Cieszkowskiej” dokonali w sobotę 7 czerwca o godz. 16:oo wójt gminy Cieszków Ignacy Miecznikowski oraz przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Załężny życząc wszystkim mieszkańcom udanej zabawy oraz witając zaproszonych gości, a przybyli m.in. starosta powiatu milickiego Piotr Lech, wicestarosta Władysław Szydełko, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Osmelak, wiceburmistrz gminy Żmigród Zdzisław Średniawski, prezes Banku Spółdzielczego w Miliczu Katarzyna Misiak, prezes Stowarzyszenia Partnerstwo dla Doliny Doliny Baryczy Inga Demianiuk-Ozga. Z okazji 25-lecia polskiej transformacji 4 firmy z gminy Cieszków otrzymały podziękowania podpisane przez ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego – zakład stolarski H. i M. Wiatraków, firma Z. Jakubowskiego, tartak „Planson” oraz piekarnia „Smak”. Podziękowania z okazji 15-lecia samorządu powiatowego z rąk starosty Piotra Lecha otrzymali: Ignacy Miecznikowski, Zdzisław Załężny, Zdzisław Średniawski i dyrektor GCK w Cieszkowie Halina Niedbała.

Oficjalne otwarcie „Dni Ziemi Cieszkowskiej” poprzedziły turnieje piłki nożnej dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych rozegrane na „Orliku” zorganizowane przez GZ LZS. Wśród dzieci w turnieju zwyciężyła drużyna UKS Szkółka Piłkarska Milicz przed FC Orlik Cieszków i CKS Zduny. Wśród dziewcząt I miejsce Orlik I Cieszków, II miejsce Wziąchowo, a III miejsce milickie Gimnazjum. W kategorii dorosłych zwyciężyła drużyna VIP Cieszków przed policjantami KPP Milicz i Urzędem Marszałkowskim Wrocław. Po oficjalnym otwarciu publiczności zaprezentowały się przedszkolaki, uczniowie wszystkich gminnych szkół, GCK w Cieszkowie oraz chór Viatori. W zorganizowanych konkursach z cyklu sport na wesoło – w jedzenie pączków na czas zwyciężył Stanisław Krawczyk, w rzucie kaloszem kobiet wygrała Jagoda Błażutycz, a wśród mężczyzn Paweł Kieroński. W ogłoszonym wcześniej konkursie plastycznym „Miejsce ziemi cieszkowskiej warte obejrzenia” zwyciężyła Dominika Gremblewska, a konkur wpłynęły 23 prace. Wszyscy wyśmienicie się bawili podczas tanecznego show Sebastiana Świerczyńskiego „Faces of dance”. Artysta w trakcie występu zmieniał maski , przeistaczając się w lokalnych VIP-ów, znanych aktorów, polityków i celebrytów.

Gwiazdą sobotniego wieczoru był zwycięzca 4 edycji programu „Must be the music” Tomasz Kowalski z zespołem FBB. Artysta o mocnym chropowatym wokalu zaprezentował swoje utwory (np. „Nie żałuję”)oraz covery np. „Czerwony jak cegła” . Po godzinnym koncercie rozpoczęła się zabawa taneczne, która z zespołem „Duo” trwała do późnych godzin nocnych. Niedzielne „Dni Ziemi Cieszkowskiej” rozpoczęły się od zawodów wędkarskich dla dzieci zorganizowanych przez Koło PZW w Cieszkowie. Na stawie w parku w Cieszkowie wędkowało 48 uczestników, a I miejsce zajął Krystian Ryba, który złowił 4,28 kg. ryb. W zorganizowanym przez cieszkowskie TPZC rajdzie rowerowym i pieszym do Zwierzyńca udział wzięło 40 osób, a rajd zakończono ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami. Na boisku odbył się ligowy mecz piłki nożnej Pogoń Cieszków – Lotnik Twardogóra, a na scenie publiczność bawili – chór parafialny „Don Bosco” z Cieszkowa, grupa taneczna z Dziadkowa, którą prowadzi Klaudia Fassa oraz Agata Nojman i Maciej Bichajło. W konkursie drwali, którego organizatorem i fundatorem nagród był tartak „Planson” z Biadaszki wystartowały 4 drużyny, a najprędzej kłodę drzewa przecięli Zygmunt Walczak i Paweł Streubel. II miejsce Józef Jarmużek i Bogdan Mujta, a III miejsce Bartosz Stasik i Robert Kaczmarek. Nagrodami były pakiety dębowego opałowego drewna o wartości od 100 do 300 złotych. W rzucie cienką brzózką do celu zwyciężył Józef Jarmużek, który otrzymał 6 piw i koszulkę.

Dużo dobrej zabawy i śmiechu było podczas turnieju sołectw, gdzie drużyny z Biadaszki, Cieszkowa, Dziadkowa, Gór, Guzowic, Jankowa, Nowego Folwarku, Pakosławska, Rakłowic, Ujazdu i Zwierzyńca rywalizowały w pięciu konkurencjach. Trzeba było jak najszybciej wypić mleko przez słomkę, zawiązać krawat czy nadmuchać balon malując na nim buźkę dziecka. Zwyciężył Cieszków przed Jankową i Ujazdem. Wszystkie sołectwa otrzymały nagrody – grill, robot kuchenny, elektryczną patelnię, czajniki, suszarkę do grzybów, wentylatory czy namiot. Wieczorem na scenie pojawił się Fakir w orientalnym stroju, który wprowadził zebranych w świat egzotyki i dzikiej natury występując najpierw w tańcu z ogniem, a później prezentując węże – pytony tygrysie i boa dusiciele. Wielką atrakcją dla dorosłych i dzieci były lotem balonem, którego wysokość była ograniczona linami umocowanymi do murawy boiska. Gwiazdą wieczoru drugiego dnia „Dni Ziemi Cieszkowskiej” był koncert znanego piosenkarza Rudiego Schubertha, który wykonał takie utwory jak: „Córka rybaka”, „Monika dziewczyna ratownika”, „Wars wita”, „Tylko mi ciebie brak” . Niedziela zakończyła się zabawą taneczną, a przygrywał zespół ze Świnkowa. Podczas świętowania na cieszkowskim stadionie czynne były stoiska gastronomiczne, skorzystać można było z wesołego miasteczka. Stoiska z gadżetami oraz konkursami dla najmłodszych miały Bank Spółdzielczy oraz Nadleśnictwo Milicz. Były tez stragany z lokalnym rękodziełem oraz loteria fantowa, w której główną nagrodą był aparat fotograficzny. W obozowisku słowiańskich Wojów Grodu Sulimira Dziki z Sulmierzyc można było zobaczyć jak wyglądało życie w czasach średniowiecznych. Głównym organizatorem „Dni Ziemi Cieszkowskiej” było Gminne Centrum Kultury i Urząd Gminy w Cieszkowie.


DNI ZIEMI CIESZKOWSKIEJ 2013


GALERIA ZDJĘĆ :

« z 53 »

Dwa dni dobrej zabawy w Cieszkowie

Tegoroczne Dni Ziemi Cieszkowskiej, które miały miejsce 1 i 2 czerwca, pomimo kapryśnej pogody, niewątpliwie można zaliczyć do udanych. Były turnieje sportowe, rajd rowerowy, zawody wędkarskie, rywalizacja sołectw, czy też konkurs drwali. Publiczność bawił m.in. Krzysztof Tyniec. Sporo emocji wzbudziło ok. 2 tys. motocyklistów, którzy najpierw modlili się w Trzebicku, a później w paradzie przyjechali na cieszkowski stadion.

Sobota na sportowo

Pierwszy dzień rozpoczął się od turnieju piłki siatkowej plażowej, który z powodu deszczu rozegrano na hali sportowej. W rywalizacji wzięły udział 4 dwuosobowe drużyny. Zwyciężył Bartłomiej Grenda i Mateusz Sobański. Drugie miejsce zajęli Krzysztof Szydłowski i Paweł Matyba, a trzecie Tomasz Gabryelczyk i Mateusz Sęk. Zwycięzcy otrzymali puchary. Nie odbył się zaplanowany wcześniej mecz piłki nożnej trampkarzy. 7 drużyn, w skład których weszli chłopcy z rocznika 1998 i młodsi, zmierzyli się w turnieju piłki nożnej na orliku. Najlepsi okazali się FC Gumisie przed Pogonią Cieszków i CKS Zduny. Zawodnicy zwycięskich drużyn uhonorowani zostali medalami. Najlepszym bramkarzem został Marcin Kozłowski, a najlepszym strzelcem Kacper Ratajczyk. Głównym organizatorem sportowej rywalizacji, podczas której nie zabrakło również poczęstunku dla zawodników, było Gminne Zrzeszenie LZS Cieszków. Ponad 30 osób wzięło udział w Rajdzie Rowerowym. Ekipa wyruszyła spod cieszkowskiej podstawówki i dotarła do Sędraszyc, gdzie sołtys Irena Łuszczyńska wspólnie z mieszkańcami, ugościła rowerzystów pieczoną kiełbasą, domowym ciastem i kawą. Oficjalnego otwarcia X Dni Cieszkowa dokonał wójt Ignacy Miecznikowski, życząc wszystkim udanej zabawy.

Głównym celem naszego święta jest to, żeby kształtować poczucie lokalnego patriotyzmu – powiedział I. Miecznikowski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. wicestarosta W. Szydełko, prezes BS w Miliczu W. Wiśniewska, dyr. BS w Cieszkowie M. Pawlicka, prezes Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” I. Demianiuk-Ozga, komendant KPP w Miliczu G. Balcerzak, nadleśniczy Nadleśnictwa Milicz R. Palewski i jego poprzednik C. Sierpiński, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Cieszkowskiej D. Szczepanik, dyr. SP Cieszków A. Bełza, dyr. Przedszkola w Cieszkowie A. Fojt. Przed publicznością, która nie wystraszała się przelotnych opadów deszczu, zaprezentowały się przedszkolaki, uczniowie wszystkich gmin szkół oraz uczestnicy zajęć GCK w Cieszkowie i harcerze. Zorganizowano także konkursy dla mieszkańców. W rzucie kaloszem zwyciężyli Maria Szymczak oraz Kacper Ratajczyk. W przeciąganiu liny, gdzie walczono o beczkę piwa, wygrali Samorządowcy z wójtem Ignacym Miecznikowskim na czele, którzy pokonali Resztę świata. Mieszkańcom czas umilał zespół muzyczny Kris Kombii Cover, który zaprezentował największe przeboju zespołu Kombii, wystąpił z programem „Muzyczna galeria gwiazd” i przygrywał do tańca podczas zabawy tanecznej.

Niedziela z motorami i Krzysztofem Tyńcem

Niedzielne święto Ziemi Cieszkowskiej zainaugurowały zawody wędkarskie dla dzieci, zorganizowane przez Koło Wędkarskie Cieszków nad stawem w parku. Wzięło w nich udział ok. 40 osób, dla których przygotowano słodki poczęstunek. Najwięcej, bo 4,6 kg ryb złowiła Daria Swora. Drugie miejsce zajęła Natalia Przewoźna (1,74 kg), a trzecie Kamil Książek (1,29 kg). Najlepsi wędkarze nagrodzeni zostali upominkami. Rywalizacja zakończyła się wspólnym ogniskiem, przy którym pieczono kiełbaski. Najwięcej emocji wzbudzili motocykliści, którzy uczestniczyli w 11. Motocyklowym Spotkaniu z Mszą Świętą, czyli „Salve 2013”. Najpierw właściciele jednośladów modlili się podczas plenerowej mszy św. w Trzebicku, którą sprawowało kilku księży motocyklistów pod przewodnictwem ks. Sławomira Nowaka, proboszcza parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach. Po poświęceniu motocykli miłośnicy motocykliści pod eskortą policji wyruszyli w paradzie do Cieszkowa. Z zachwytem przyglądali się temu mieszkańcy, którzy wyszli ze swoich domów na ulicę. Było głośno i widowiskowo. Wszyscy motocykliści zebrali się na cieszkowskim stadionie, gdzie na zaproszenie organizatorów „Salve 2013”, wystąpiły z koncertami zespoły rockowe Proletaryat i Cashpoint. Jak podkreśla Bogdan Wojciechowski z Cieszkowa, jeden ze współorganizatorów zlotu, zorganizowanie imprezy było dużym wyzwaniem i trwało 8 miesięcy.

Sporo śmiechu i dobrej zabawy było podczas turnieju sołectw. Drużyny z Biadaszki, Cieszkowa, Dziadkowa, Guzowic, Gór, Jankowej, Nowego Folwarku, Pakosławska, Słabocina, Trzebicka, Ujazdu i Zwierzyńca rywalizowały w pięciu konkurencjach. Było wbijanie gwoździ na czas, wrzucanie ziemniaków do wypełnionego wodą wiadra, czy też konkurencja „wypad nad morze”, która polegała na jak najszybszym ubraniu się w strój plażowy i zjedzeniu deseru. Zwycięzcą turnieju została ekipa z Dziadkowa. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Pakosławska, a trzecie miejsce zajęła Jankowa. W konkursie drwali, którego organizatorem i fundatorem nagród był Tartak Planson Grzegorza Hołówki w Biadaszce, wystartowało 8 drużyn. Najszybciej kłodę drzewa przecięli Zygmunt Walczak i Paweł Streubel. Drugie miejsce wywalczyli Łukasz i Wiesław Glapa, a trzecie Dariusz i Roman Mujta. Głównymi nagrodami były pakiety dębowego drewna opałowego. W rzucie cienką brzózką do celu zwyciężył Czesław Droszczak. Wieczorem dialogiem i pięknymi utworami muzycznymi publiczność zabawiał aktor, konferansjer i tancerz Krzysztof Tyniec, który trzykrotnie bisował. Po jego godzinnym koncercie rozpoczęła się zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu Dexter. Przez dwa dni wspólnego świętowania na cieszkowskim stadionie czynne były stoiska gastronomiczne, można było korzystać z wesołego miasteczka z karuzelami i samochodzikami, trampolin i dmuchanych zamków. Była także loteria fantowa, w której główną nagrodą był telewizor. Na stoisku „Kraina Eldorado” dzieci zabawiały animatorki z Wrocławia. Było łowienie ryb, strzelanie z łuku, czy też poszukiwanie złota. Konkursy z nagrodami dla milusińskich zorganizowało również Nadleśnictwo Milicz. Swój punkt mieli też harcerze, którzy wspólnie ze strażakami przeprowadzili konkurs „Wieża Eiffla”, polegający na ułożeniu jak największej liczby skrzynek oraz uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy.

Głównym organizatorem Cieszkowskiego święta było Gminne Centrum Kultury z dyr. Haliną Niedbałą na czele.

autor – Agnieszka Jakubowska


DNI ZIEMI CIESZKOWSKIEJ 2012


IX edycja Dni Ziemi Cieszkowskiej odbyła się na miejscowym stadionie w dniach 2-3 czerwca 2012 r. Wszystko zaczęło się na Orliku od Środowiskowego Turnieju Piłki nożnej dla dzieci i młodzieży. W kategorii zawodników urodzonych w 2000 r. i młodszych zwyciężyła drużyna FC Sanepid przed FC Barcelona, a w kategorii urodzonych w 1997 r. i młodszych pierwsze miejsce dla drużyny UKS Plon Gadkowice, a dalsze dla Szczuru Team, FC Gumisie i FC po Nalewce. W towarzyskim meczu piłki nożnej pomiędzy reprezentacją gminy Cieszków, a reprezentacją Starostwa Powiatowego w Miliczu gospodarze wygrali 10:7. Po oficjalnym otwarciu, którego o godz. 16:3o dokonali wójt Ignacy Miecznikowski i Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Załężny na scenie z programami muzycznymi wystąpiły dzieci i młodzież z GCK Cieszków, Publicznego Przedszkola w Cieszkowie, szkół podstawowych w Cieszkowie i Pakosławsku, Publicznego Gimnazjum w Cieszkowie oraz harcerze. Zaśpiewał także chór Viatori z Pakosławska. Na konkurs plastyczny pn. „Pocztówka z Gminy Cieszków” wpłynęło 31 prac, a pierwszą nagrodę zdobyła Marta Morawiak, drugą Anna Kindrat, a trzecią Zuzanna Nowak, wyróżniono także pracę Anny Stanowskiej.

Gwiazdą pierwszego dnia był znany kabareciarz Krzysztof Piasecki, który rozpoczął swój występ od piosenki „To będzie dobry wieczór”. Piasecki grał, śpiewał, ale przede wszystkim opowiadał dowcipy, które spotykały się z gromkimi brawami i salwami śmiechu. Dzień zakończył się zabawą taneczną, a grał zespół „Eden”. Drugi dzień rozpoczął się o godzinie dziesiątej zawodami wędkarskimi dla dzieci w parku w Cieszkowie zorganizowanymi przez miejscowe koło PZW. Udział w zawodach wzięło 42 uczestników, a wygrał Bartosz Filipiak, drugi Hubert Kieroński, a trzecia Oliwia Sołtys. Kolejne miejsca zajęli Emilia Tuszyńska, Maciej Miszkiewicz oraz Dominika Fikier. Rajd rowerowy i pieszy zakończony ogniskiem w Górach zorganizowało TPZC.

Firma Planson, sklep Euro z Krośnic, Nadleśnictwo Milicz i GCK Cieszków zorganizowali konkurs drwali, który składał się z dwóch konkurencji. Pierwsza polegała na przecięciu piłą ręczną pnia drzewa na czas i do tej konkurenci zgłosiło się 8 drużyn. Pierwsze miejsce dla duetu Zygmunt Wilczak i Paweł Streubel, drugie Łukasz i Wiesław Glapa, a trzecie Józef Jarmużek i Michał Hyży. Druga konkurencja polegała na precyzyjnym rzucie kilkumetrową żerdzią w wyznaczone miejsce i tutaj było 33 chętnych. Pierwsze miejsce dla Andrzeja Siudmiaka, drugie dla Pawła Streubla i trzecie Paweł Brajer. W konkursie rzutu kaloszem wśród pań wygrała Małgorzata Kułakowska, a dalej kolejno Barbara Jezierska i Grażyna Krajewska, a wśród panów najdalej rzucił Sławomir Przewoźny przed Dariuszem Anisiewiczem i wójtem Ignacym Miecznikowskim. Konkurs chodzenia na szczudłach wygrał Sebastian Walczak, drugi Michał Kozłowski, a trzeci Jakub Gremblewski. Gwiazdą drugiego dnia był zespół „Kirs Band Show”, całość zakończyła zabawa taneczna, gdzie grał zespół „Dexter”.


DNI ZIEMI CIESZKOWSKIEJ 2011


W 2011 r. „Dni Ziemi Cieszkowskiej” odbyły się w sobotę i niedzielę 4-5 czerwca na stadionie sportowym. Przed oficjalnym otwarciem rozegrano turniej piłki siatkowej plażowej, w którym udział wzięło sześć dwuosobowych zespołów – wygrał zespół z Milicza, przed Zdunami i drugim zespołem z Milicza.W turnieju piłki nożnej uczestniczyło 6 drużyn, wygrała Pogoń-Cieszków przed drużyną z Guzowic i Pogonią Cieszków. W meczu piłki nożnej pomiędzy cieszkowskimi samorządowcami, a drużyną z Urzędu Marszałkowskiego lepsza okazała się ta druga.

Oficjalnego otwarcia o godz. 16:3o dokonali wójt gminy Cieszków Ignacy Miecznikowski i Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Załężny witając serdecznie wszystkich przybyłych i życząc wspaniałej zabawy. Po oficjalnym otwarciu i powitaniu na scenie zaprezentowały się dzieci z Gminnego Centrum Kultury i Szkoły Podstawowej w Cieszkowie oraz dziecięco-młodzieżowy zespół taneczny z Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury „Rytmy Planety”. Na boisku odbywały się konkurencje bloku sport na wesoło takie jak: jedzenie pączków na czas, rzucanie talerzami, rzut butem gumowym. Natomiast III CŚSDH czuwał w miasteczku linowym, gdzie chętnych do popisów zręcznościowych nie brakowało

W konkursie na logo „Dni Ziemi Cieszkowskiej” jury nagrodziło pracę Mateusza Kowalczyka. Swoje prezentacje wystawili bankowcy z Banku Spółdzielczego w Miliczu, Urząd Pocztowy, firma „Oriflame” z Wrocławia, państwo B. F. Bzyl – pszczelarze z Sośni, Pan Andrzej Kret z Krośnic prezentując wyroby z loomu, Państwo Hupało przedstawiciele firmy Verwek, wsi Góry prezentując zabawne kukły, wsi Pakosławsko przedstawiające godne podziwu prace papiero-plastyczne.

Na scenie pojawił się hip-hopowy zespół „LabiRytm” z Milicza dając wysoce energetyczny koncert tego rodzaju muzyki. Gwiazdą wieczoru był wrocławski „Tercet Egzotyczny”, grupa lubi południowe rytmy, a ich egzotyczne brzmienie dla wielu lat kojarzy się z przebojami młodości z „Pamelo żegnaj” na czele. Koncert zakończyły bisy i kwiaty wręczone Pani Izabeli. Pierwszy dzień zakończyła zabawa taneczna.

Swoją obecnością tegoroczne obchody „Dni Ziemi Cieszkowskiej” zaszczycili – Włodzimierz Chlebosz Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Piotr Lech Starosta Powiatu Milickiego, Wanda Wiśniewska prezes Banku Spółdzielczego Milicz, Robert Szlachetka prezes Zarządu Powiatowego PSL w Miliczu, Józef Witek powiatowy lekarz weterynarii w Miliczu, Alicja Przybylska kierownik ARiMR w Sławoszewicach, Cezary Sierpiński emerytowany nadleśniczy z Milicza, Marek Warkocz członek Zarządu Powiatu Milickiego, Barbara i Grzegorz Hołówko Planson Biadaszka, ksiądz Leonard Wilczyński proboszcz z Cieszkowa, Magdalena Pawlicka dyrektor Banku Spółdzielczego w Cieszkowie, Bernadeta Mikołajczak z-ca nadleśniczego Nadleśnictwa Milicz, dyrektorzy miejscowych szkół, przedszkola, Centrum Kultury, radni gminni.

Skip to content