W niedzielę 4 grudnia 2011 r. w sali Gminnego Centrum Kultury w Cieszkowie zorganizowano imprezę charytatywną, z której dochód został przeznaczony dla pogorzelców z Siemianowa, którzy w pożarze 11 listopada stracili swoje mieszkania.

W sali widowiskowej ustawiono biało nakryte stoły dla gości, a pod ścianami ustawiono stoiska firm i instytucji. Całości nadano formę aukcji, licytacji oraz loterii, a na scenie odbywały się występy artystyczne. Cieszkowskie kwiaciarki oferowały niezwykłe okazy roślin doniczkowych. Gimnazjalistki handlowały ciekawym rękodziełem oraz wykonanymi przez młodzież kartkami, stroikami, bombkami, serwetkami czy torbami na prezenty. Pracownice GCK prowadziły loterię fantowa, gdzie każdy los wygrywał – kartki świąteczne, bombki z papieru, słodycze. Wielkim powodzeniem cieszył się gimnazjalny barek herbaciano-kawowy, gdzie za 3 zł. można było zjeść pyszne duże ciacho i wypić kawę za 2 zł.

Program artystyczny na scenie rozpoczął się od występu cieszkowskich przedszkolaków, którzy żywiołowo wykonali piosenki o rodzinie, św. Mikołaju i Dziecku Bożym. Solistka zespołu „Pierścienie” przedstawiła w towarzystwie duetu tanecznego m.in. piosenkę o szybkim Billu i Małgośce. Uczniowie cieszkowskiej podstawówki zaprezentowali piosenkę o własnej szkole, o rodzinnym pejzażu i tango dwa dwojga. Młodzież z Ogniska Muzycznego przy GCK w Cieszkowie popisywała się grą na pianinie i gitarze. Zespół folklorystyczny „Pierstniczanie” przedstawił piosenki na ludową i cygańską nutę oraz zaprezentował parodie piosenek z repertuaru K. Krawczyka i V. Villkas. Zgodnie ze słowami piosenki „Jedno jest niebo dla wszystkich” wystąpił przybyły z zespołem z Pierstnicy sołtys Józef Sowiński oznajmiając, że na zorganizowanej we wsi zabawie andrzejkowej obecni zatańczyli walca czekoladowego, a zebraną kwotę 400 zł. postanowiono przekazać na pomoc dla pogorzelców.

Cały dochód z imprezy charytatywnej wyniósł 3 869,26 zł.

Skip to content