ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2018


GALERIA ZDJĘĆ:

« z 5 »


Z okazji Światowego Dnia Misia ponad 120 dzieci ze szkół podstawowych z Cieszkowa i Pakosławska w czwartek 22 listopada o godz. 9:45 oglądało w Gminny Centrum Kultury przedstawienie pt. „Przygody Misia Podróżnika” w wykonaniu aktorów teatru Duet z Krakowa.

Wszystkich powitała i zaprosiła na przedstawienie dyrektor Halina Niedbała, a dzieci gromkimi brawami wywołały aktorów na scenę. Mali widzowie uważnie śledzili perypetie Misia i żywo reagowali na tekst. Spektakl niósł przesłanie, że warto dotrzymywać danego słowa, a pomoc jaką okazujemy innym, wraca do nas dwójnasób. A przy okazji było i o tym, że zbyt częste i długie używanie laptopów czy telefonów lepiej zamienić na spacer po okolicy z przyjaciółmi.

Z okazji Święta Misia bibliotekarki z bibliotekarki z biblioteki gminnej w Cieszkowie ogłosiły konkurs pt. „Miś Bohater Książkowy”, na którego napłynęły 23 prace. Po przedstawieniu ogłoszono wyniki i wręczono nagrody (kubki z misiem, książkę i artykuły szkolne) autorom najlepszych prac.


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2017


GALERIA ZDJĘĆ:

« z 6 »

Na tegoroczny Światowy Dzień Pluszowego Misia bibliotekarki zorganizowały: Konkurs plastyczny „Miś zaprasza Dziś”, na który wpłynęły 33 prace świadczące o bujnej wyobraźni, pomysłowości i zręczności małych wykonawców. I miejsce zajął Patryk Brenk z SP Cieszków, II miejsce – Julia Pasznicka z SP Wziachowo Wielkie, III miejsce – Adam Boussa z SP Cieszków, natomiast Jakub Rzepka z SP Wziąchowo Wielkie otrzymał wyróżnienie. Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody. Dnia 24 listopada o godz. 10:15 zaproszono dzieci na spektakl „Żółw i zając” w wykonaniu aktorów z Krakowa. Sala widowiskowa GCK wypełniła się po brzegi maluchami, dla których teatrzyk na żywo z udziałem prawdziwych aktorów to nie lada przeżycie. Dwukrotnie Misiolandia zagościła w salach cieszkowskiej podstawówki, gdzie obie bibliotekarki przeprowadziły szereg zajęć z misiami w roli głównej. Były recytacje wierszy, śpiewanie („Stary niedźwiedź mocno śpi”), konkursy wiedzy o misiach, układanie puzzli. Jednym słowem dużo dobrej zabawy, a wszystko z misiem w tle.


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2016


Gminne Centrum Kultury w Cieszkowie wraz z Gminną Biblioteką Publiczną z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przygotowały dla dzieci – konkurs plastyczny, teatrzyk i zabawy dla przedszkolaków. 24 listopada w czwartek rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Mój ulubiony Miś z bajki”, na który wpłynęło 85 prac. I miejsce – Michał Łuszczyk, II miejsce – Aneta Szumniak, III miejsce – Artur Szymanek, wyróżnienia dla Łucji Szczot i Mai Pytki. Po dekoracji wszystkie dzieci zaproszono na teatrzyk „Koziołek nie Matołek” w wykonanie aktorów teatru „KRAK-ART” z Krakowa. W piątek 25 listopada bibliotekarki poprowadziły zajęcia dla grupy przedszkolnej w szkole podstawowej w Cieszkowie. Podczas zajęć prowadzące zapoznały dzieci z historią pluszowego misia, urządziły paradę misiów, zaprosiły do wspólnej pogadanki o bajkach, piosenkach i wierszach z udziałem misiów. Przedszkolaki brały udział w różnych konkurencjach: lizania miodu, niedźwiedziej łapie, piciu soku oraz mówiły za co kochają misie. Na zakończenie maluchy złożyły przyrzeczenie: „Z okazji Święta Dnia Pluszowego Misia my, dzieci przyrzekamy, że zawsze będziemy przytulać nasze misie, krzywdy im robić nie damy”.


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2015


24 listopada 2015 r. bibliotekarki z gminnej biblioteki działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Cieszkowie, zaprosiły dzieci na imprezę z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. O godzinie 16:oo początek zabawie dał występ aktorów z krakowskiego Studia Małych Form Teatralnych. Inscenizacja baśni o kozie-kłamczusze niosła przesłanie, by nigdy nie oszukiwać, mówić prawdę. Dzieci żywo uczestniczyły w przedstawieniu, tym bardziej, że aktorzy nawiązywali z nimi dialog i zapraszali na scenę. Na konkurs plastyczny „Zrób maskę misia” wpłynęło 31 prac, a I miejsce zajęła Magdalena Sot z Ligoty, II miejsce dla Wiktorii Tórz, III miejsce Ola Chuda. Dzieci z dumą pokazywały swoje prace, za które otrzymały nagrody i dyplomy. W temat „Co o misiu wiedzieć trzeba?” wprowadziły wszystkich bibliotekarki korzystając z wielkiej galerii pluszaków, książek o misiach, opowieści, wierszy, piosenki z misiem oraz plansz z misiami w filmach i przyrodzie. W sumie nie było kłopotów z rozpoznawaniem i nazywaniem misiów, a wielkim znawcą w temacie okazał się Bartek Ch. Wielkim powodzeniem cieszył się konkurs, w którym dzieci z zamkniętymi oczami rozpoznawały „misiowe smaczki” próbując nutelli, miodu i dżemu. Trzy kłębuszki białej włóczki (na kubraczek dla Kubusia Puchatka) przewijano na linijkę – pierwsza Maja G. Pięciolatki z białych kółeczek układały sylwetkę misia, a Ola, Tosia i Kuba „daliśmy radę” skwitowali całą zabawę. Ze słoika losowano misiowe zagadki np. który miś lubił śpiewać, nosił żółty kubraszek, co najbardziej lubił jeść itp. Był i konkurs dla mam, którym zawiązano oczy i przy specjalnych planszach kazano narysować misia. Dzieci z zapartym tchem patrzyły jak powstają arcydzieła, które bez trudu dało się rozpoznać. Dwie godziny misiowego święta szybko minęły, a dzieci pełne wrażeń, nagród i upominków wróciły do domów.


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2013


Aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych z Krakowa przedstawieniem „Wilk i Zając” przywitali setkę dzieci przybyłych do sali Gminnego Centrum Kultury w dniu 26.11.2013 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Aktorzy szybko nawiązali kontakt z małymi widzami, którzy radośnie i okrzykami reagowali na to działo się na scenie.

Przesłanie inscenizacji to – „Kto się czubi, ten się lubi”

Z okazji misiowe święta bibliotekarki zorganizowały konkurs plastyczny pod tytułem „Portret Mojego Misia”, na który wpłynęło 81 prac wykonanych różną techniką. Ekspozycja misiowych prac ozdobiła salę widowiskową. Jury w składzie – H. Niedbała, G. Gasztyk, R. Michalak i B. Strzelecka wybrało najlepsze prace. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, dyplomy, Mateusz piłkę.

Laureaci konkursu plastycznego „Portret Mojego Misia”:

  • I miejsce – Laura Pszeniczna z Pakosławska
  • II miejsce – Mateusz Galewska z Pakosławska
  • III miejsce – Julia Jakubowska z Cieszkowa
  • Wyróżnienie – Oliwia Buszyńska z Cieszkowa
  • Wyróżnienie – Karolina Macherzyńska z Pakosławska
  • Wyróżnienie – Martyna Musiał z Cieszkowa

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2012


26 listopada 2012 r. bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej przy Gminnym Centrum Kultury w Cieszkowie zaprosiły około 40 dzieci na spotkanie z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. W pięknie udekorowanej sali, gdzie ustawiono cztery plansze z pracami konkursu plastycznego „Portret Mojego Misia”, misiową biblioteczkę z hasłem „Urodziny Misia’ oraz bogatą wystawę różnego rodzaju pluszaków. Długim pociągiem do Misiolandii, który zaaranżowała p. Bogusia rozpoczęła się wspaniała zabawa. „Proszę państwa, oto miś..” śpiewali Julka, Kewin i Ola, a trzy dziewczynki z zawiązanymi oczami rysowały swojego misia. Na planszy prezentowanej przez p. Grażynkę rozpoznawano Puchatka, Colargola, Yogi’ego, a na barwnych ilustracjach koalę, polarnego i brunatnego. W układaniu misiowych puzzli najlepsi byli Dominika Fikier i Remik Rusek. Najlepiej miód ze spodeczka wylizywał i pił sok przez słomkę Paweł Wybierała.Wyszukiwanie na wystawie przyjaciół Kubusia Puchatka i pluszaków, które żyją w przyrodzie to sprawdzian zręczności i spostrzegawczości: Bartek Chudy szybko znalazł Pandę, a Jagoda Kraszkiewicz sięgnęła po niedźwiedzia polarnego. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali „Lubisie”, a zwycięzcy konkursu plastycznego dodatkowo książki i dyplomy.

Laureaci konkursu plastycznego „Portret Mojego Misia”:

  • I miejsce – Jagoda Kraszkiewicz
  • II miejsce – Karolina Felisiak
  • II miejsce – Katarzyna Bajodek
  • III miejsce – Martyna Papież
  • III miejsce – Agata Wysogląd
  • Wyróżnienie – Oliwia Zaręba z Ligoty Małej

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2011


25 listopada 2011 r. bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Cieszkowie zaprosiły uczniów klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Pakosławsku na obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każdy uczestnik otrzymał oryginalną plakietkę, która byłą biletem wstępu do pluszowego raju. Wszystkich na wejściu witała wystawa maskotek różnej barwy i wielkości pt. „Kochamy nie tylko misie”. Zaprezentowano też 45 konkursowych prac dzieci „O czym śni pluszowy miś”. Najlepsze prace A. M. Kubików i M. Kępy nagrodzono książkami. Z wielką uwagą dzieci wysłuchały opowieści o rodowodzie pluszowego misia i na wyścigi zgłaszały się do konkursów – rysowania misia z zamkniętymi oczami, rozpoznawania pluszaków z bajkowych filmów, wylizywania miodu na czas, układania puzzli, kończenia rymowanek, recytacji i śpiewania piosenek z misiem w tle itd. Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni, a całe Towarzystwo Przyjaciół Pluszowego Misia dostało po piernikowym misiu. Podobne imprezy dla dzieci odbyły się także w filiach bibliotecznych – 24 listopada w filii bibliotecznej w Trzebicku i 25 listopada w filii bibliotecznej w Guzowicach.

Skip to content